Samsat

İşini kurana su bedava

İşini kurana su bedava

Samsat İlçe Belediye Başkanı Yusuf Fırat,  yatırımcıların Samsat’a yatırım yapmaları halinde başkanlığı süresince suyu bedava vereceğini söyledi.

Fırat, yaptığı açıklamada, “Ben Ak Parti’den seçildim. Dönemin Başbakanı şimdiki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, beni partiye davet etti. Bende Ak Parti’ye katıldım. Biz kendisinden memnunuz” dedi.

Güneş enerjisi projesinin gerçekleşmesiyle Samsat’ın çağ atlayacağını kaydeden Başkan Fırat, ilçenin, kavga-dövüşlü bir yer olmadığını vurgulayarak, misafirperverliğini herkesin bildiğini, ifade etti.

Güneş enerjisinden enerji üretilmesi için Milletvekillerinin hepsinin uğraştığını anımsatan Fırat, şunları kaydetti:

“Eğer bu gerçekleşirse fakirlik ortadan kalkar. Herkes domatesini, biberini ne istiyorsa onu yetiştirir. Halkımız çiftçilik ile uğraşıyor. Arpa, buğday, badem, nar gibi daha çok sayıda ürün Samsat’ta yetişiyor. Gelirimizin büyük çoğunluğu tütündü. Şimdi tütün üretimi kalktı. Ulaşımımız harika. Yollarımız çok iyidir. Şu an 5 bin 200 metrekare üzerine külliyesiyle birlikte bir cami yapılıyor. Adıyaman Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş ve Diyanet İşleri Başkanlığımız caminin bir an önce bitirilmesi için büyük emek veriyorlar. Gayret ediyorlar. Eğer bunu tamamlarsak İslam Âlemi için çok değerli bir yer olacak. Dini turizm için çok güzel bir fırsatta olacak. Bununla birlikte dini turizmde patlama yaşanacağı kesin. Özellikle hafta sonları büyük yoğunluğun olacağını düşünüyorum”

 

Samsat’a Yatırım Yapan İş Adamına Su Bedava Olacak

İş adamlarına da Samsat’a yatırım yapmaları için çağrıda bulunan Fırat, “İş adamlarımıza şunu söylüyorum, yatırım için Samsat bir fırsattır. Şu an 50 dönümlük bir arazi üzerinde barakalar var. Müdüriyet odaları var. 6 dönüm üzerinde kapalı alan var. Gelen bir yatırımcıya ben belediye olarak suyunu da bedava vereceğim. Belediye imkânları ile ne gerekiyorsa yaparız. En uzak köyümüz 5 km.dir. Gerekirse köylerimizden işçi getirerek iş adamlarına yardımcı olmaya çalışacağım.

Malatya’daki, Bursa’daki, Ankara’daki, İstanbul’daki iş adamlarımıza sizlerin vasıtasıyla çağrı yapıyorum. Hazır yerimiz var. Gelsin yatırımcı iş adamlarımız. Burayı kendilerine tahsis edelim. Burada işlerini yapsınlar. Ben belediye başkanı olduğum müddetçe suyu da bana ait. İşçi getirip götürmesi için otobüsü dahi gelen yatırımcıya tahsis ederim. Yeter ki, yatırımcı iş adamlarımız gelsinler, yatırımlarını yapsınlar” diye konuştu.

Fakir halkın dışarıya gitmediğine dikkat çeken Fırat, kendi memleketlerinde çalışıp para kazansınlar diye yatırımcı iş adamlarına bu çağrıyı yaptığını dile getirdi.

Atatürk Barajı’ndan dolayı arazilerin su altında kaldığını hatırlatan Fırat, “Varlık içinde yokluk çekiyoruz. Yani bölge iyi ama yatırımcı yok. Ne dağımız var, ne PKK var, ne kavga-dövüşümüz var. Hepimiz kardeşiz. Birlik beraberlik içinde yaşıyoruz. O kadar sakin bir yerdir ki, adliye binası bile yok” ifadelerini kullandı.(BHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu