Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

“Her zaman vatandaşımızın yanındayız”

04 Mart 2017 Cumartesi, 09:38

Aydın, depremin merkez üssü Samsat’ta inceleme yaptı

“Her zaman vatandaşımızın yanındayız”

 

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat’la birlikte depremin merkez üssü Samsat ilçesinde hasar gören binaları inceledi. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın açıklama yaptığı sırada artçı sarsıntı yaşandı.

Depremde 70’e yakın evin yıkıldığı ve çok sayıda yapının hasar gördüğü Samsat ilçesine giden TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve beraberindeki milletvekilleri ilgililerden bilgi aldı. Zarar gören kamu binalarını gezen ve evleri hasar gördüğü için çadırlarda kalan vatandaşlarla sohbet eden TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Depremde 30’un üzerinde yaralımız var. Bunların birçoğu ayakta tedavi edilerek gönderilmiş ama 3-4 hastamızın tedavisi sürüyor. İlçede tespitler yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, köylerde hasar tepsini yapıyor. Bir hafta içerisinde kesin raporlarını verecekler. AFAD alınması gereken tüm önlemleri alıyor. Çevre illerimizden 7 ilin personeli Samsat’a geldi. Milletvekillerimiz de buradalar. Depremzedelerin en ufak ihtiyaçları karşılanıyor. İlk aldığımız bilgiye göre, 70’e yakın ve çoğunluğu toprak ev yıkıldı. Hasar gören çokça evler var. Hasar gören ve oturulamaz durumda olanlara çadırlar verildi. Samsat merkezde bir kısım kamu binalarında hasarlar var. Zamanında ve süresinde yapılması gereken her şeyi yapıyor. Devletimiz bütün bu hasarları en üst düzeyde karşılayacaktır. İlk andan itibaren vatandaşımızın yanındayız. Bundan sonra da yakından takip edeceğiz” dedi.

 

Aydın’ın açıklaması sırasında sarsıntı yaşandı

Samsat ilçesinde dün meydana gelen deprem sonrası bölgede inceleme yapan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın açıklama yaptığı sırada artçı sarsıntı yaşandı.

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde dün meydana gelen deprem sonrası vali ve milletvekilleriyle birlikte bölgede inceleme yapan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın röportaj yaptığı sırada artçı sarsıntı yaşandı. Kısa süreli sarsıntıyı hisseden Aydın, “Ufak bir sarsıntı, ben de hissettim” dedikten sonra konuşmasına devam etti.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz