Diyanet Vakfından Samsat ilçesine yardım

08 Temmuz 2016 Cuma, 09:17

Diyanet Vakfından Samsat ilçesine yardım

 

Samsat ilçesinde toplanan fitre ve zekatlar Samsat ilçesindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtıldı.

Samsat İlçe Müftülüğü ve Diyanet Vaktı Samsat Şubesi tarafından toplanan fitre ve zekatlar Samsat ilçesinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara bayram öncesinde dağıtıldı.

Samsat İlçe Müftüsü Mehmet Seri Doğru ve Diyanet Vakfı görevlisi Temel Kaya tespit ettikleri evleri tek tek ziyaret ederek yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Samsat İlçe Müftüsü Mehmet Seri Doğru, toplanan yardımları yine aynı yerde dağıtmakla kendilerinin zengin ile fakir arasında aracılık yapmış olduklarını,  bayram öncesi fakirlerin sevinçlerine şahit olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Müftü Doğru, “Samsat ilçemizde topladığımız fitre ve zekatları yine Samsat ilçemizde ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Bayram öncesi böyle yardımlarla durumu zayıf olan kardeşlerimizin de daha mutlu bir şekilde bayramı karşılamalarına vesile olduk. Allah yardım yapan kardeşlerimizden razı olsun. Bütün Samsat halkı ve İslam Alemi’ne hayırlı bayramlar diliyor, yeryüzüne sevgi, barış ve huzurun hakim olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz