“Depremzedelerin konut sorunu çözülecek”

01 Temmuz 2017 Cumartesi, 09:50

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, depremzedelerle görüştü

“Depremzedelerin konut sorunu çözülecek”

 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Samsatlı depremzedelerin sorunlarını dinleyerek, sorunların en kısa sürede çözüme kavuşturacağını kaydetti.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş beraberinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ile Kahta Devlet Hastanesini ziyaret ederek, hastalara ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile konuşan yaşlı bir hasta, hastaneden çok memnun olduklarını belirterek, hastalara çok iyi bakıldığını dile getirdi.

Adıyaman Havalimanına dönüştü Samsat Yol ayrımında Samsatlı depremzedeler ile bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a depremzedeler ellerinde Türk bayrakları ile sevgi gösterisinde bulunarak, taleplerini dile getirdi.

2 Mart tarihinde 5.5 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası yaklaşık bin 700 yapı orta ve ağır derecede hasar görmüştü. Deprem sonrası çadırlarda kaldıklarını belirten Samsatlılar, konteynırların kurulmasını talep etti. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise, depremzedelerin taleplerini en kısa sürede yerine getirmek için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Numan Kurtulmuş, sorunların en kısa zamanda çözüleceğini ifade ederek, “Buraya gelmeden Başbakanımızla konuştuk. Mecliste yasa değişikliği olacak ve evlerin yapımına başlanılacak. Konuyu biliyoruz ve biz de farkındayız biraz gecikti. İnşallah en kısa zamanda bunlar çözülecek. Biz bunları Bakanlar Kurulu’nda gündeme getireceğiz” dedi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın da vatandaşların sorunlarının en kısa sürede çözüme kavuşacağını bildirdi. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş beraberinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ Adıyaman’dan ayrıldı.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz