Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Depremzedelere İşkur’dan istihdam desteği

03 Haziran 2017 Cumartesi, 10:31

Depremzedelere İşkur’dan istihdam desteği

 

Samsat ilçesinde geçtiğimiz aylarda meydana gelen depremin ardından, istihdam edilmek üzere İşkur’a başvuranlar arasında çekilen kurada belirlenen depremzedeler işe başladı.

İşkur İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, Samsat Kaymakamlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 130 kişinin işe başlamaları ile ilgili olarak Hükumet Konağı bahçesindeki çadırda bir toplantı düzenlendi.

Toplantıda işçilerin yapacakları iş ve görevleri ile ilgili uyarılarda bulunan Samsat Kaymakamı Yusuf Yıldırım deprem nedeni ile İşkur’un bu yıl Samsat ilçesine daha fazla işçi çalıştırma hakkı verildiğini, depremzede vatandaşlara pozitif ayrım yapıldığını belirterek, başta Adıyaman Valisi Abdullah Erin olmak üzere ilgili bütün yetkililere t teşekkür etti.

Kaymakam Yıldırım, “Bu işçilerimiz Kaymakamlığımız bünyesinde çalıştırılacak, hem depremin yaralarını sarmada yardımcı olacak, hem de istihdam edilmiş olacaklardır. Her bir işçimiz hakkını aldığı parayı helal ederek, ilgili kurum amirlerinin uyarılarına harfiyen uymaları gerekir” dedi.

Kaymakam Yıldırım daha sonra sulama, Samsat ilçesinin taşınması meselesi, hak sahipliği ve kalıcı konutların yapılması gibi genel konularda da açıklamalarda bulunarak vatandaşların sorularını cevaplandırdı.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz