Anasayfa / Samsat / “Depremzedeler mağdur olmayacak”
BAKAN YARDIMCISI SAMSAT'TA DEPREM KONUTLARINDA İNCELEMEDE BULUNDU

“Depremzedeler mağdur olmayacak”

Bakan Yardımcısı deprem konutlarında inceledi

“Depremzedeler mağdur olmayacak”

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Adıyaman’ın Samsat ilçesinde yapımı süren deprem konutlarında incelemelerde bulundu.
Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman’a gelen İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, depremin meydana geldiği Samsat ilçesini ziyaret etti
Adıyaman temasları kapsamında ilk olarak Vali Nurullah Naci Kalkancı’yı makamında ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, ziyaret sonrası Vali Nurullah Naci Kalkancı, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve diğer yetkililerle birlikte Samsat ilçesine giderek, kaba inşaatı bitme noktasına gelen deprem konutlarını inceleyerek devam eden çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.
Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu ve diğer ilgililer ile birlikte Samsat ilçesine gelen İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’yı prefabrik hükümet konağı önünde Samsat Kaymakamı Halid Yıldız, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Belediye Başkanı Yusuf Fırat, kamu kurum ve kuruluş amir ve çalışanları ile vatandaşlar karşıladı.
Kaymakamlık Makamında Bakan Yardımcısı Çataklı’ya, Samsat Kaymakamı Halid Yıldız tarafından 2 Mart 2017 tarihinde meydana gelen 5.5 şiddetindeki deprem ve 24 Nisan 2018 tarihinde meydana gelen 5.1 şiddetindeki deprem konusunda bilgiler sunuldu.
Daha sonra Samsat Belediye Başkanlığını ziyaret eden Bakan Yardımcısı Çataklı ve beraberindekiler, depremde evleri ağır hasarlı olup hak sahibi olan vatandaşlara yaptırılan evlerde incelemelerde bulundu.
Bakan yardımcısı Çataklı yaptığı açıklamada, deprem ve sonrasında yürütülen çalışmalar ile ilgili olarak yetkililerden bilgi aldığını, kendilerinin de konunun yakın takipçisi olarak vatandaşların mağduriyetinin önlenmesi konusunda gerekli bütün çalışmaları yürüteceklerini ifade etti.
Çataklı, ““Bugün İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda Adıyaman’a geldik. İlk olarak Valilik ve Belediye ziyaretimizin ardından Samsat ilçemize gelerek Kaymakamlık ve Belediyemizi ziyaret ettik. Gerek sayın Valimizden gerekse de Kaymakam ve ilçe Belediye Başkanımızdan Samsat’ta meydana gelen deprem sonrası yapılan çalışmalar ve onların gelişim seyri hususunda bilgiler aldık. Burada var olan ve dile getirilen sorunları dinleyerek, bunların çözüm yollarına dönük inşallah öneriler geliştireceğiz. Zaten sayın Valimiz ve Kaymakamımız konuyu takip edip, duruma vaziyet ediyorlar. Deprem zor bir iş. Sorunun çözülmesi bazen zaman alıyor ama olabildiğince yaşanan sorunların daha seri bir şekilde çözülebilmesi için devletimizin imkanları ölçüsünde gayret göstereceğiz” dedi.
Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

Yemenli çocuklar için kermes düzenlendi

Depremzede öğrencilerden anlamlı destek Samsat ilçesinde prefabrik sınıflarda eğitimlerini sürdüren depremzede öğrenciler, Yemenli yetim çocuklar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir