Anasayfa / Samsat / Depremzede Çocuklara Kızılay’dan Oyuncak

Depremzede Çocuklara Kızılay’dan Oyuncak

Depremzede Çocuklara Kızılay’dan Oyuncak

Samsat ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan deprem nedeni ile çadırlarda eğitim gören anaokulu öğrencilerine oyuncak dağıtıldı.
Samsat Kaymakamı Yusuf Yıldırım, Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın ve Türk Kızılay’ı Ekip Başkanı İsmail Yağcı’nın da katıldığı programda onlarca çocuğa oyuncaklar dağıtılarak minik öğrenciler sevindirildi.
Samsat Kaymakamı Yusuf Yıldırım yaptığı açıklamada özellikle küçük çocukların depremden en az etkilenmeleri için çeşitli yollarla sevindirilmesi gerektiğini, bu amaç doğrultusunda Türk Kızılayı’nın üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaptığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.
Kaymakam Yıldırım, “İlçemizde meydana gelen şiddetli depremde bütün herkes etkilendi ama çocuklar doğal olarak daha çok etkilendiler. Çocuklarımızın en az bir şekilde etkilenmelerini temin etmek için onlara sosyal aktiviteler yapmak ve çeşitli hediyelerle sevindirmek gerekir. Bu anlamda Türk Kızılayımız en iyi bir şekilde görevini yerine getirmektedir. Kendilerine ve sponsorlarına teşekkür ediyorum” dedi.(İHA)

Bu Habere de Bakın

Deprem mağduru esnaflar işyerine kavuştu

Samsat’ta esnaflar yeni yerlerine taşınıyor  Samsat ilçesinde depremde mağdur olan esnaflar yeni iş yerlerine taşınıyor.  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir