Samsat

Bayan Erin, Depremzedeleri Yalnız Bırakmıyor

 

Bayan Erin, Depremzedeleri Yalnız Bırakmıyor

Adıyaman Valisi Abdullah Erin’in eşi Gülhan Erin, Samsat ilçesinde yaşanan 5.5 şiddetindeki depremden bu yana Samsat ilçesinden ayrılmayarak, ilçe merkezi ve köylerdeki depremzedeleri yalnız bırakmıyor.

Depremin yaşandığı gün bir programa katılmak üzere Samsat ilçesinde bulunan ve o anları bizzat yaşayan Bayan Erin, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’un eşi Ünzile Atasoy’la birlikte depremin meydana geldiği tarihten bu yana ilçe merkezi ve köylerini ziyaret ederek depremzedelerin yaşadıkları kötün günleri hafızalardan silmek için çabalıyor.

Samsat ilçe merkezi ile Doğanca ve Taşkuyu Köylerini ziyaret eden Bayan Erin, depremin en çok etkilediği çocuklarla ve yaşlılarla bir araya gelerek yalnız olmadıkları mesajını verdi.

İlçe merkezinde ve köylerinde evleri depremden zarar gören vatandaşları çadırlarında ziyaret eden Bayan Erin, vatandaşlarla sohbet ederek geçmiş olsun dileğinde bulunup, çocuklara da çeşitli hediyeler verdi.

Depremin meydana geldiği günden beri ilçe merkezinden ayrılmayan Bayan Erin, “Depremin yaşandığı gün bir program vesilesiyle Samsat ilçemizde bulunuyordum. O anı bizzat yaşayan biriyim. O anı yaşayan biri olarak her zaman depremzedelerimizin yanındayız, acısı acımız, sevinçleri sevincimiz, üzüntüleri üzüntümüzdür. Devletimizin bütün birimleri vatandaşımızın her türlü ihtiyacını karşılamak ve bu acı olayın yaralarını biran önce sarabilmek için seferber olmuş durumda. Tarihimizden ve kültürümüzden gelen yardımseverliği en güzel şekilde kardeşlerimize yansıtacağız. Yüce Rabbimizden duamız,  inşallah bu millete bir daha böyle acılar yaşatmamasıdır”dedi. Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu