Samsat

AFAD, depremzedelere hızlı yetişti

AFAD, depremzedelere hızlı yetişti

 

Samsat ilçesinde meydana gelen depremin ardından evleri yıkılan ve geceyi dışarıda geçirmek zorunda kalan vatandaşlar için çadırlar kurulmaya başlandı.

Adıyaman’ın Samsat İlçesinde yaşanan depremin ardından bölgeye AFAD tarafından çok sayıda çadır gönderildi. Tırlarla ilçeye getirilen çadırlar evleri yıkılan ve geceyi dışarıda geçirmek zorunda kalan vatandaşlar için şehrin değişik noktalarında ve köylerde kurulmaya başlandı. Artçı sarsıntılar nedeniyle bazı vatandaşlar ilçeyi terk edip geceyi il merkezindeki yakınlarının yanında geçirirken ilçede kalmak zorunda olan vatandaşlar ise geceyi araçlarında ve AFAD ekipleri tarafından kurulan çadırlarda geçiriyor.

 

AFAD depremzedelere yatak dağıttı

AFAD ekipleri Adıyaman’ın Samsat ilçesinde deprem nedeniyle evleri hasar gördüğü için çadırlarda kalan vatandaşlara yatak dağıttı.

AFAD ekipleri Adıyaman’ın Samsat ilçesinde deprem nedeniyle evleri hasar gördüğü için çadırlarda kalmak zorunda olan vatandaşların yatak ihtiyacını karşılamaya başladı. Dün gece çadırlar kuran ekipler, her çadıra birer yatak verdi. Yatakların yetersiz kalması üzerine harekete geçen ekipler, tırlarla ilçeye getirdikleri yatakları dağıtmaya başladı. Görevlilerin her çadıra iki ek yatak verdikleri öğrenilirken ihtiyaçlar doğrultusunda yeni yatakların isteneceği belirtildi.

 

Vatandaşlar artçı sarsıntılar nedeniyle geceyi dışarıda geçirdi

Samsat ilçesinde yaşanan depremin ardından gelen artçı sarsıntılar nedeniyle bazı vatandaşlar geceyi dışarıda geçirdi.

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde yaşanan depremin ardından meydana gelen artçı sarsıntılar nedeniyle evlerine girmekten korkan vatandaşlar geceyi yaktıkları ateşin başında dışarıda geçirdi. AFAD tarafından şehrin değişik noktalarında kurulan çadırlarda kalmayı tercih etmeyen vatandaşlar, evlerinin önünde ısınmak için yaktıkları ateşin başında bekledi. Battaniyelere sarılan vatandaşlardan bazıları sabaha kadar bu şekilde bekleyeceklerini ifade ederken bazıları ise kendilerine verilecek çadırları beklediklerini söyledi. Artçı sarsıntılar nedeniyle tedirginlik yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, her 10 dakikada bir büyük bir sarsıntı yaşadıklarını ifade etti.

UMKE tarafından hastane bahçesinde kurulan çadırda görevli sağlık personeli de soğuktan korunmak için ateş yakarak ısınmaya çalıştı.

 

Depremzedelerin çadırlarını yağmur nedeniyle su bastı

Samsat ilçesinde etkili olan yağmur nedeniyle depremzedelerin çadırlarını su bastı.

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman’ın Samsat ilçesinde etkili olan yağmur nedeniyle depremzedelerin kaldığı çadırları su bastı. Aniden bastıran şiddetli yağmur nedeniyle bazı çadırları su basarken vatandaşlar eşyalarının ıslanmaması için yoğun çaba harcadı. Bazı vatandaşlar çadırlarını yol ortasına doğru çekerken bazıları ise etrafını toprakla kapatıp kürekle kanal açtı.

AFAD ekipleri de yaşanan su baskınları nedeniyle afetzedelerin yardımına koşarak olumsuzluktan etkilenmemeleri için yoğun çaba harcadı. Öte yandan yemek dağıtımı ise devam ediyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu