Sağlık

Yeni Ambulansların Dağıtımı Yapıldı

Adıyaman’da ambulans sayısı 56 oldu

Yeni Ambulansların Dağıtımı Yapıldı

 

Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize tahsis edilen 7 adet tam donanımlı ambulans ve İl Özel İdaresi tarafından alınan bir ambulans olmak üzere toplam sekiz ambulansın dağıtımı yapıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize tahsis edilen 7 adet tam donanımlı ambulans ve İl Özel İdaresi tarafından alınan bir ambulans olmak üzere toplam sekiz ambulans, Adıyaman genelinde hizmet veren 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarına dağıtımı yapıldı.

Ambulanslar, Vali Yardımcısı Levent Öztin, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Taş, Halk Sağlığı Müdürü Dr. H.Mustafa Kutlu ve diğer yetkililerin katılımıyla anahtar teslimi yapıldı.

Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Taş, “8 ambulansın anahtar teslimi ile beraber il genelindeki ambulans sayımız 56 olmuştur. Sağlık Müdürlüğümüzün İl Ambulans Servisi Başhekimliği bünyesinde il genelinde faaliyet gösteren 26 adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu bulunmaktadır.

112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonları aracılığı ile il genelinde 2015 yıllında toplam 34.171 vakaya yerinde müdahale yapılarak uygun olan en yakın sağlık tesisine nakledilmiştir. Gerektiğinden hava ambulansları ile de gerekli hasta nakilleri gerçekleştirilmiştir. Bu yeni ambulanslarla birlikte 112 Acil Sağlık Hizmetlerimiz daha etkin bir şekilde devam edecektir.” dedi.

Taş, Adıyaman’a tahsis edilen ambulansların dağıtımını da açıklayarak, birer adet olmak üzere,

Kahta Devlet Hastanesi B Tipi 112 ASH İstasyonuna, Kahta 4 Nolu 112 ASH İstasyonuna, Samsat İlçe Devlet Hastanesi B Tipi 112 ASH İstasyonuna, Gerger İlçe Devlet Hastanesi B Tipi 112 ASH İstasyonuna, Besni Devlet Hastanesi B Tipi 112 ASH İstasyonuna, Merkez 2 Nolu 112 ASH İstasyonuna, Merkez 3 Nolu 112 ASH İstasyonuna ve Merkez UMKE İstasyonuna verildiğini söyledi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu