“Vatandaşın memnuniyeti daha önemli”

20 Temmuz 2015 Pazartesi, 09:53

Sağlık Hizmetleri Planlama Toplantısı

“Vatandaşın memnuniyeti daha önemli”

 

Adıyaman’da 400 Yatıklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hizmete girmesinin ardından Adıyaman’da ki sağlık hizmetlerinin yeniden planlanması ile ilgili toplantı düzenlendi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Adnan Boynukara, Salih Fırat, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, Mali İşler Daire Başkanı İbrahim Halil Kaya, Hastane Yöneticisi Fatih Doğan başta olmak üzere diğer sağlık yöneticileri toplantıya katıldı.

Adıyaman’da 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin faaliyete geçmesiyle birlikte Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 82. Yıl Devlet Hastanesi binalarının durumu ve kentte ikinci bir acile ihtiyaç olup olmadığı konuşuldu.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın,   Adıyaman’ın en güzel hizmete layık olduğunu ve vatandaşların memnuniyetini ön planda tutmak için ne gerekiyorsa onun yapılacağını kaydetti.

Ahmet Aydın, “Adıyaman’ın en uzak mesafesinden bu hastaneye 10 dakikada gelinebilir. Bölgeye hitap eden güzel ve kaliteli bir hizmet yapıldı. Bizim özlemle, hasretle beklediğimiz tüm hizmetler bu hastane kapsamında var. Tam manasıyla faaliyete geçtiğinde hemşerilerimiz mutlu ve memnun olacaklardır. Bunu bizim çok iyi anlatmamız lazım. Bundan sonraki süreçte diğer hastanelerin planlamasını şehrin ihtiyaçlarına göre en uygun şekilde yapmamız lazım. O planlama çok önemlidir. Bunu halka çok iyi anlatmamız lazım. Bizim yapacağımız neler varsa gereğini yapalım. Personel, donanım noktasında yapılması gerekenler yapılır. Vatandaşın memnuniyeti bizim için önemlidir. Memnuniyet iyi değilse olumsuz yansımalar oluyor. Yeni bir yerde yeni hizmete başlamak zor ama bunları da aşacağız.

İkinci bir acilin olup olmayacağına karar verilecek. Adıyaman’ın ihtiyaçları neyi gerektiriyorsa ona uygun hareket edeceğiz” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz