Sağlık

“Tüm çalışanların sorunu çözülmeli”

Barutçu’dan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Ziyaret

“Tüm çalışanların sorunu çözülmeli”

 

Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Yasin Barutcu ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  17-23 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ve 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü dolayısıyla Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini ziyaret ederek Diş Hekimleri ve sağlık çalışanlarının; Dünya Diş Hekimleri Gününü gül takdim ederek kutladı.

Günün anlam ve önemi hakkında açıklama yapan Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Yasin Barutçu, “Ağız ve diş sağlığı, sağlıklı birey olmamızın önemli unsurlarından biridir. Ağız ve diş sağlığı merkezlerinin yanı sıra, bu alanda hizmet veren diş hekiminden hemşiresine kadar her kademede hizmet veren ağış ve diş sağlığı çalışanları, sağlıklı birey ve toplum olmamız için bütün güçleriyle, büyük bir özveriyle çalışmaktadır.

17-23 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası olması münasebetiyle diş hekimleri ile birlikte, diş protez teknisyenleri, diş klinik yardımcıları, ağız ve diş sağlığı teknisyenleri, röntgen teknisyenleri, diş hastanelerinde, ADSM’lerinde ve devlet hastanelerinin ağız ve diş sağlığı kliniklerinde görev yapan tüm çalışanlarımızın sorunlarının da çözüme kavuşturulmasını istiyoruz.” dedi.

Barutçu, “Sağlık Bakanlığı 2014 Yılı Faaliyet Raporu verilerine göre Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan diş hekimi sayısı 7.640 iken (%33,2), tüm sektörler (diş hekimliği fakülteleri, özel ve diğer) itibarıyla toplam diş hekimi sayısı 22.996’dır. AB ortalamasının 1/3’ü kadar diş hekimi ile AB ortalamasının 3 katı hizmet üretildiği düşünüldüğünde, istihdam açığı ve iş yükü görülmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nın milletimizde bilinçlenmeye vesile olmasını diliyor, ağız ve diş sağlığı çalışanlarımızın istihdamlarının artırılmasını temenni ediyoruz. Sağlık-Sen Adıyaman Şubesi olarak, ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin her kademesinde görev yapan çalışanlarımızın sorunlarının çözüme kavuşturulması ve çalışanların lehine olacak düzenlemelerin en kısa zamanda hayata geçirilmesi temenni eder, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi çalışanlarımızın haftasını kutlarız.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı