Sağlık

Tahliye Edilen Hastalar Ziyaret Edildi

Tahliye Edilen Hastalar Ziyaret Edildi

Yaklaşık 1 gün önce Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde meydana gelen yangın sonrası başka hastanelere nakledilen hastalar ziyaret edilerek konuyla ilgili olarak açıklamalar yapıldı.

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, Tıbbi Hizmetler Başkanı Yrd. Doç. Dr. Süleyman Kılınç, Mali İşler Başkanı İbrahim Halil Kaya, Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Fatih Doğan, İdari ve Mali İşler Müdürü Osman Aydın ve diğer yöneticiler, çıkan dumandan etkilenen hasta, hasta yakınları ve hastane personellerine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Hastanede meydana gelen yangın ile alakalı olarak açıklamalarda bulunan Uzm. Dr. Erdoğan Öz, “Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek-3 Hizmet (Tıp Fakültesi Kampüsü) binasının zemin katında sistem odasında bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangında dumandan etkilenen ve tedavi altında bulunan 45 hastamız diğer hastanelere sevk edildi. 10’u çocuk, 10 yoğun bakım hastası olmak üzere toplam 45 kişi hastane personellerimizin hızlı ve özverili çalışmaları neticesinde diğer hastanelerimize nakil işlemi başarı ile gerçekleştirilmiştir” dedi.

Daha sonra konuşan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Fatih Doğan “Dün hastanemiz Ek-3 hizmet binası sistem odasında henüz belirleyemediğimiz bir sebeple yangın başladı. İtfaiyenin yardımıyla yangın kontrol altına alındı. Ancak hastane oluşan yoğun duman nedeniyle hastanede bulunan hasta ve personelleri hızlı bir şekilde tahliye etmek zorunda kaldık. 45 hastanın diğer hizmet binalara nakli gerçekleştirildi. Hastalarımızın durumu iyi, yangının tamamen söndürülmesinin ardından hasar tespiti yapıldı ve cihazların tamir ve onarımı başlatıldı. Pazartesi günü poliklinik ve yatan hasta hizmetini vereceğiz. Ameliyat, yoğun bakım ve anjiyo ünitesi bu hafta tekrar hizmet vermesi sağlanacaktır. Olayda kimsenin yaralanmaması en büyük tesellimizdir” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu