Sağlık Tesisleri Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

29 Aralık 2016 Perşembe, 08:07

Sağlık Tesisleri Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

 

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ başkanlığında, il merkezi ve tüm ilçelerdeki sağlık tesisleri yöneticilerinin katılımıyla Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi toplantı salonunda Koordinasyon ve Değerlendirme toplantısı, gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda; Sağlık tesislerimizin verimliliği, bina, sağlık insan gücü, tıbbi cihaz ve donanım kapsamında, sağlık hizmetlerinin akılcı ve atıl kapasite yaratmaksızın daha kaliteli nasıl hizmet sunulabileceği görüşüldü.

Sağlıkta Dönüşümün bir gereği ve sonucu olarak tüm Türkiye’de olduğu gibi İlimizde de fiziksel ve donanımsal olarak en üst teknoloji kullanılarak inşa edilen ve halkın hizmetine sunulan sağlık tesislerimizin hizmet sunumu değerlendirildi.

Hizmet sunumu kadar, hizmet alan halkımızın öneri ve şikâyetleri de bizim için çok önemlidir. Halkımızdan gelen öneri ve şikâyetler değerlendirilerek bu konuda neler yapılabileceği görüşüldü.

Tesislerimize alınan tıbbi teçhizatlar, tanı ve tedaviye yönelik işlemler, daha üst grup ameliyatların yapılması, Güneydoğu ve sınır ötesinde yaşanan olaylar ve kapanan özel hastaneler sebebiyle, bu bölgelerden ve çevre illerden sürekli acil ve poliklinik hastalarının tanı ve tedavi amacıyla Adıyaman’a gelmesi; sağlık tesislerimizin sunduğu hizmetin nicelik olarak artması ve yaygınlaşması, nitelik olarak çok daha üst seviyede olması sonucunu doğurmuştur. Bu kapsamda; sağlık hizmeti sunumunun en üst seviyeye çıkarılması için yapılan çalışmalar ve iyileştirmeler, ayrıca yapılacaklar istişare edildi.

2016 ve 2017 yıllarındaki yeni hastane açılışları ile merkez ve ilçe hastanelerinde yapılan ciddi altyapı çalışmaları ve en üst teknolojiye sahip yeni tıbbi cihazların İlimize kazandırılması alanında Türkiye’de en iyi performans gösteren Genel Sekreterliklerden bir tanesi olmamızla birlikte, bundan sonraki süreçte de bu başarının devam ettirilmesi yönünde ne gibi çalışmalar yapılabileceği görüşüldü.

Öz; Sağlık tesislerimizin özverili ve verimli çalışmaları neticesinde elde edilen başarılardan dolayı başta hastane yöneticileri olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Öz, “Ayrıca sağlık tesislerinin hizmet kalitesinin artmasına vesile olan personel ihtiyacının giderilmesi, sağlık tesisi yatırımlarının ilimize kazandırılması yönünde tüm gayretlerini eksik etmeyen başta Sayın Valimiz Abdullah Erin olmak üzere, Meclis Başkan Vekilimiz Sayın Ahmet Aydın ve diğer Milletvekillerimize şükranlarımı iletiyorum” dedi.

Güne Bakış haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz