Sağlık

Öğrencilere sağlıklı ortam sağlanmalı

Okullar açıldı, temizlik sorunu başladı

Öğrencilere sağlıklı ortam sağlanmalı

Adıyaman İl Sağlık Müdürü Emin Taş, okul sağlığıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Adıyaman Sağlık İl Müdürü Emin Taş, “Yeni eğitim ve öğretim döneminde çocuklarımızın sağlıklı bir öğrenim süreci geçirmeleri için dikkat etmeleri gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Özellikle sağlıklı beslenme ve hijyenik ortamın sağlanması öncelikli konular arasındadır. Çocuklarımızın Sağlıklı beslenmeleri, sabah kahvaltılarını aksatmadan yapmalarını sağlamak ebeveynlerin dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan biridir. El, yüz ve beden temizliğinin yanı sıra okul ortamında da sağlıklı koşulların oluşturulması oldukça önemlidir dedi.

Taş, çocukların aşı ile korunabilir hastalıklara karşı bağışıklaşma hizmetlerinin yerine getirilmesi Halk Sağlığı Müdürlüğünün görevleri arasında olduğunu kaydederek şunları söyledi:

“Yıl içerisinde ağız-diş sağlığı hizmetleri kapsamında Okul Diş Sağlığı Projemiz bu yılda devam edecektir. Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak yürütülen Beyaz Bayrak Projesi ile okullarımızın topyekun hijyenik bir ortama kavuşmasını sağlamak da projemiz kapsamında gerçekleştirilecektir.

Ayrıca yılda 2 kez ilköğretimde sağlık taraması ile çocuklarımızın sağlık kontrolleri yapılacaktır. Yine Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında da kantinlerde sağlıklı gıdaların bulundurulması sağlanacak, fiziksel aktivite ve obezite ile mücadele konuları okullarımızda uygulayacağımız etkinlikler arasında olacaktır. Çocuklarımızın uyku düzenlerine de dikkat etmeleri başarılarını olumlu etkileyecek daha zinde ve sağlıklı kılacaktır. 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının çocuklarımıza, ailelerine ve tüm eğitim camiasına hayırlı olması ve başarılı geçmesini dilerim.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu