Sağlık

Kahta Devlet Hastanesi’nden Check-up Hizmeti

Kahta Devlet Hastanesi’nden Check-up Hizmeti

 

Kahta Devlet Hastanesi olası hastalıkları erken dönemde tespit etmek amacıyla Check-up Polikliniğini hizmete açtı. Check-up Polikliniği bundan böyle her gün randevulu gelen vatandaşları sağlık kontrolünden geçirecek.

Check-up hizmeti ile ilgili açıklamada bulunan Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. R. İlyas Öner; “Check-up Polikliniği sayesinde sağlığı ile ilgili herhangi bir şikâyeti olmayan vatandaşlarımızı sağlık kontrolünden geçireceğiz. Amacımız hastalıkları, belirtileri olmadan erken teşhis edebilmektir. Bu sayede hastalık ilerlemeden önlemler alabileceğiz. Unutmayalım ki; erken teşhis başarılı bir tedavinin en önemli unsurudur. Bundan böyle her gün Check-up Polikliniği için randevu alan vatandaşlarımızın sağlıkla ilgili tüm kişisel bilgilerini alarak olası hastalıklara karşı bir takım tahlil ve tetkik işlemi yaptıracağız.” dedi.

Neden Check-up?

Check-up bir başka adıyla kişisel sağlık taraması, olası hastalıkları erken dönemde tespit ederek, önlem almayı ve böylece kişinin sağlıklı kalması amaçlanır.

Kişisel sağlık taraması; belirgin bir şikâyeti olmasa da insanlarda gizliden gizliye oluşmaya başlayan rahatsızlıkların, henüz erken aşamadayken saptanması amacıyla yapılan muayene ve tetkiklerdir.

Unutulmamalı ki; pek çok hastalık ne kadar erken fark edilirse uygulanacak tedavinin başarısı o kadar fazla olmaktadır. Bu nedenle en azından yılda bir kez kendinize zaman ayırıp yaptıracağınız check-up ile sağlığınızdan emin olmak sizin elinizdedir.

Öner; “Vatandaşlarımız Check-up hizmeti alabilmek için hastanemiz Check-up Randevu Birimi’nden, doğrudan iletişim hattımızdan veya internet sayfamızda bulunan Online Destek Birimi’nden randevu alabilecekler.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu