Sağlık

Kadın ve çocuk hastalara umut ışığı

Adıyaman Üniversitesi Araştırma Raporu Sonuçlandı

Kadın ve çocuk hastalara umut ışığı

 

Adıyaman Kadın, Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin yetersizliği, Adıyaman Üniversitesi Araştırma Raporunda umuda döndü. Tıp Fakültesinin terk edilen binasının Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak hizmet vermesi tavsiye edildi.

Adıyaman Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi binasıyla ilgili Adıyaman Üniversitesi akademik ve idari birimlerden oluşan inceleme ve değerlendirme heyetinin araştırmaları sonuçlandı.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’nün direktif ve talimatları ile mevcut sağlık tesislerinin genel durumu ve halkın ihtiyaçları ele alınarak yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda, mezkûr binamızın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak kullanılmasının daha uygun olacağının ortaya çıktığı belirtildi.

Adıyaman Üniversitesinden yapılan açıklamada, “”İlimiz şehir merkezinde 2012 yılından itibaren hizmet veren Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi binamız, Kamuoyu tarafından da bilindiği gibi İl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile yapılan mutabakat sonucu 21.06.2015 tarihinde ilimize yeni yapılan 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasına taşınmıştır. Halkın ihtiyaçları ele alınıp, İlin mevcut sağlık tesislerinin genel durumu ve Üniversitemizin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılan araştırma sonucunda Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi binamızın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak kullanılması uygun görülmüştür.

Toplumun kolay ulaşabileceği ve Mimari projesi hastane olarak tasarlanarak 3 yıl önce hizmete giren Sağlık Uygulama ve Araştırma merkezi Binası, 19500 metrekare kapalı alana sahip olup 186 yatak olan kapasitesi istenildiği takdirde 280 yatak kapasitesine ulaşabileceği son yapılan tespitler arasında yer almıştır.” dendi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı