Sağlık

Evde sağlık hizmetine araç takviyesi

Evde sağlık hizmetine araç takviyesi

 

Adıyaman Merkez, Kahta, Besni ve Gölbaşı ilçelerinde, evde bakım hizmetlerinde kullanılmak üzere dört adet araç tahsis edildi.

İlimizde yürütülen Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında; İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Taş, İl Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz,  İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. H. Mustafa Kutlu, Halk Sağlığı Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin de katılımıyla düzenlenen törende: İlimiz Merkez, Kahta, Besni ve Gölbaşı ilçelerinde kullanılmak üzere dört(4) adet aracın anahtar teslimi yapıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. H.Mustafa Kutlu, Evde Sağlık Hizmeti ile ilimiz merkezi, ilçeler ve bağlı köylerinde ikamet eden hastalardan, ilk muayeneleriyle beraber hastanelere başvuramayacak durumda olanlara, ilk aşamada yatağa bağımlı hastalar olmak üzere; bedensel engellilik nedeniyle evde tıbbi desteğe ihtiyacı olan, KOAH vb. solunum sistemi hastalığı olan, terminal dönem palyatif bakım hastalığı olan, ileri derecede kas hastalığı olan bireylere evinde ve aile ortamında, sağlık hizmetini sunarak bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek amaçlanıyor.

Evde Sağlık Hizmetlerinden faydalanmak için hastanede hastayı takip eden hekim ile aile hekimlerinin hasta haklarındaki görüşleri ve yapılan ev ziyaretlerinde hasta ile ilgili tespit edilen durum dikkate alınıyor.

Halk Sağlığı Müdürü Dr.H.Mustafa Kutlu, “ Vatandaşlarımızın hastaları ile ilgili olarak Evde Sağlık Hizmetleri Birimine başvuracakları telefon numarası 444 38 33’tür.” dedi.

Güne Bakış haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu