Sağlık

“Ek ödeme, emekliliğe yansımalı”

Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcıları Adıyaman’da

“Ek ödeme, emekliliğe yansımalı”

 

Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı İsmail Türk ve Yusuf Alan Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şubesini ziyaret ederek, Şube Başkanı Necdet İrfan Tokur’dan şube çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı İsmail Türk ve Yusuf Alan daha sonra il merkezi ve ilçelerde bulunan sağlık tesislerini ziyaret ederek sağlık kuruluşlarında çalışan sağlık çalışanlarının istek ve sorunlarını birebir dinlediler.

Sağlık çalışanları; genel merkez yöneticilerinden, son zamanlardaki artan sağlıkta şiddet konusunda gerekli çözüm adımlarının atmasını, sağlıktaki döner sermaye adaletsizliğini, ek ödemenin emekliliğe yansımasını, çalışma koşullarındaki zorlukları, acilde çalışan personelin hasta yoğunluklarından dolayı karşılaştıkları sorunları, ameliyathane çalışanlarının sorunlarını, 112 acil çalışanlarının sorunlarını, sadece hekimlerin faydalandığı mesleki risk sigortası zorunluluğunun tüm personele yansıtılması konusunda yardımcı olmalarını, araştırmacı kadrosuna atananların ekonomik sorunlarının giderilmesini istediler.

Türk Sağlık- Sen Genel Başkan Yardımcısı İsmail Türk tüm bu sorunları bildiklerini ve bu konular  üzerinde genel merkez yöneticileri ve deneyimli uzman ARGE ekibiyle ciddiyetle çalışıp sağlık bakanlığına gerekli girişimleri yaptıklarını söylediler.

Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Alan ise, Türk Sağlık-Sen ailesinin geniş bir aile olduğunu  ve her sağlık çalışanını  potansiyel birer üye olarak görüp bir gün hepsini Türk Sağlık Sen çatısında görmek istediklerini söyleyip, her sağlık çalışanlarının  sorunlarını kendi sorunları olarak görüp, gündelik çözüm üretir gibi görünüp  türbine oynamak yerine kalıcı çözümler üretip sağlık çalışanlarına pozitif şeyler kazandırma peşinde olduklarını söylediler. Türk, tüm sağlık çalışanlarına her zaman yanında olduklarını ise, vurguladı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu