Avrupa’da Hemşirelik Stajı

26 Mayıs 2015 Salı, 10:50

Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden

Avrupa’da Hemşirelik Stajı

 

Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Koordinatörlüğünde Avrupa’da “Hemşirelik Staj Uygulaması” için 12 öğrencinin katıldığı proje çalışması gerçekleştirildi.

Erasmus + Proje çalışması 3-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında Almanya’nın Cuxhaven kentinde Otterndorf Capio Krankenhaus land Hadeln hastanesinde yürütüldü. “Avrupa’da Hemşirelik Staj Uygulaması” ile birlikte karşılıklı eğitim, kültür alanlarında da diyaloglar geliştirildi.

Okul Müdürü Zeynel Karataş, “Erasmus+ kapsamında bir yılık proje programının üç ortaklı olduğunu belirtti. Proje kapsamında Adıyaman Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Romanya’ya , Ankara Özel Darüşşifa Mogan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Polonya’ya, Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de Almanya’ya giderek proje çalışmalarını yapmıştır. Toplamda 41 hareketliliğin gerçekleştiği projede Okulumuz; 12’si öğrenci olmak üzere, 15 kişinin katıldığı proje çalışması başarıyla tamamlamıştır.” dedi.

Proje yürütücüsü Sultan Bucak; Proje kapsamında öğrencilerimizin Almanya’da kültür, eğitim ve meslekleri alanında geliştirdikleri diyalog ile kazanımlar elde ettiklerini belirtti. Gelişmiş bir ülkede farklı bir coğrafyada proje çalışmalarının yürütülmesinin kendilerine de deneyimler sağladığını açıkladı.

Hemşire alan öğretmeni Hülya Ersöz; “Okulumuzun hemşirelik alanında okuyan başarılı öğrencilerimize yurt dışında staj deneyimi sağlamanın önemini belirtti. Yapılan proje çalışmasıyla ülkemizin sağlık alanları ile Almanya’da ki sağlık alanları arasında kıyaslama şansını yakaladık” dedi.

Farklı ve özel bir deneyim kazanan öğrenciler, her yönü ile proje çalışmalarından memnun kaldıkları belirtildi. Benzer proje çalışmalarının devam edileceği açıklandı.

 Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz