Akciğer Hastasının Ciğerleri Bayram Etti

24 Mayıs 2016 Salı, 10:43

‘Total Akciğer Ameliyatı’ İle Hayata Tutundu

Akciğer Hastasının Ciğerleri Bayram Etti

 

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ‘Total Akciğer Ameliyatı’ gerçekleştirildi.

Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Dadaş başarılı bir operasyona daha imza atarak, akciğerinde sorun yaşayan 55 yaşındaki hastaya ‘Total Akciğer Ameliyatı’ yaptı. Abdurrahman Mente adlı hasta ameliyat sonrası sağlığına kavuştu.

Oldukça riskli bir ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirmenin sevincini yaşadıklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Dadaş, “3 ay önce öksürük, balgam çıkarma, ateş şikayeti ile hastanemize müracaat eden 55 yaşında erkek hastamız hastanemizde yatırılarak tıbbi tedavisine başlandı. Mantar enfeksiyonu nedeniyle sol akciğeri harap olan ve 3 aylık ilaç tedavine rağmen iyileşmeyen hasta 10 gün önce ameliyata alınarak sol akciğeri operasyonla tamamen çıkarıldı. Sol Pnömo Nektomi ameliyatı sonrası sağlığına kavuşan hastamız son yapılan kontrollerinin ardından evine taburcu edildi” şeklinde konuştu.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Fatih Doğan, “Hastane olarak gerek branşlarında uzman hekimlerimiz, hastane çalışanlarımız ve modern cihazlarımızla sadece Adıyaman halkına değil, bölgemize ve farklı illerden gelen hastalarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Hastanemiz bünyesinde bir biri ardına önemli operasyonlara imza atarken son olarak 55 yaşındaki akciğerinde sorun yaşayan hastamıza hastanemiz hekimlerinden Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Dadaş tarafından başarılı bir operasyon yapılmıştır.  Hastamız tamamlanan tedavisinin ardından taburcu edilmiştir. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, başarılı operasyona imza atan hekimimize ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz