Sağlık

Aile Hekimleri İş Bıraktı, Vatandaş Mağdur Oldu

Aile Hekimleri İş Bıraktı, Vatandaş Mağdur Oldu

 

Adıyaman’da, aile hekimleri ile Aile Sağlık Merkezi çalışanları iş koşullarının düzeltilmesi koşuluyla 1 günlüğüne işlerini bırakarak grev yaptı. Aile Hekimliğine muayene olmak için gelen vatandaşlar gerisin geri dönerek, hastanelerin acil servislerine akın etti. Aile hekimleri iş bıraktı, onlardan şifa bekleyenler mağdur oldu.

Grev yapan aile hekimleri ile aile sağlık merkezi çalışanları Adıyaman Aile Toplum Sağlığı Merkezi önünde bir araya gelerek burada eylem yapıp basın açıklaması düzenlediler.

Basın açıklamasını okuyan Türk Tabipler Birliği Sekreteri Dr. Ali İhsan Gündoğdu, “Çalışırken de emeklilikte de insanca yaşayabilecek güvenceli bir gelir talep ediyoruz. Yıllarca haftada 40 saatlik yasal sürenin ok üzerinde ve ağır koşullarda çalıştığımız halde bugüne denk bir türlü verilemeyen fili hizmet zammını talep ediyoruz. 2007 sonrası hemşirelik mesleğine açıklık getiren yasa ve yönetmelik hükümlerinin gereğini yapmadığımız gibi, bu hükümleri kısa bir süre sonra ardı ardına yaptığınız başka düzenlemelerle işlemez hale getirdiniz. Böylece meslek yok aşamasına geldi. Bu duruma son vermek üzere gereken düzenlemeleri derhal yapınız” şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu