Sağlık

Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi

Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi

 

2009 Yılından bu yana Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen “ Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongreleri ” nin altıncısına Adıyaman KHB Genel Sekreteri Uzm.Dr. Erdoğan Öz, Mali Hizmetler Başkanı İbrahim Halil Kaya, tüm hastane başhekim ve yöneticileri ve kalite sorumluları katıldı.

Türkiye’de en çok proje sunan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği olarak Adıyaman, 13 proje ve 5 poster sunumuyla KATILDI.

Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliğinin projeleri şunlar; “Bir Kitap Bin Gülücük, İki Fidanımızı Birlikte Büyütelim, Her Çocuk Özeldir, Renkli Gebe Kartları, Poliklinik Danışmanlığı, Kalite Eğitimleri ile Sağlıklı Kalkınmaya ilk Adım, Minik Ellerle temiz ve Sağlıklı Topluma, Yatan Hasta Bilgilendirme Filmi, Gebe Bilgilendirme Hattı, Kardiyo-Dental, Sağlığınıza Misafir Olduk”

Adıyaman ili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm Dr Erdoğan Öz; Adıyaman’da verilen sağlık hizmetinin daha yaygın, daha kaliteli ve daha nitelikli hale getirilmesine ilaveten Adıyaman’da her ay uygulamaya geçirilen projelerin diğer illere örnek teşkil edecek şekilde tanıtılmasının ve en nihayetinde Sağlık Bakanlığı vasıtasıyla tüm Türkiye’de yaygınlaştırılmasının hedeflendiğini, son bir yılda yeni hastanelerin açılışı ve yeni hastanelerin yapılmaya başlanılmasının yanısıra kullanılmaya devam eden hastanelerdeki alt yapı problemlerinin ortadan kaldırılması, fiziksel ve tıbbi donanımların daha nitelikli olacak şekilde yeniden yapılandırılması sayesinde halkımıza sunulan sağlık hizmetinin, günbegün nitelik ve nicelik açısından arttığını kaydetti.

Genel Sekreterimiz Uzm.Dr. Erdoğan Öz, Antalya ilinde yapılan Sağlık Bakanlığı Koordinasyon, Planlama ve Değerlendirme toplantısını müteakip, Ankara’da yapılan Anne Dostu Hastane toplantısına katıldı.
Genel Sekreter, Mali Hizmetler Başkanı İbrahim Halil Kaya, EAH Hastane yöneticisi Fatih Doğan ve EAH İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Osman Aydın ile birlikte Adıyaman Milletvekilleri; TBMM Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve İbrahim Halil Fırat ile birlikte; ilin sağlık değerlendirmesi, personel ve yatırım planlaması, sorun ve çözümlerine yönelik Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr. Eyüp Gümüş, TKHK Başkanı Prof.Dr. Alper Cihan ve diğer üst seviye yöneticilerini ziyaret ederek görüşmelerde bulundular.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu