Sağlık

“2014 zammı eridi, buharlaştı”

Ses’ten Maaş Zammına Tepki

“2014 zammı eridi, buharlaştı”

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Adıyaman Temsilcisi Cahit Önder, “Hükümet ve Memur-Sen sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini sefalet zammına mahkum etmiştir” dedi.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ana Binası önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına SES Üyesi sağlıkçılar katıldı. SES Adıyaman Temsilcisi Cahit Önder tarafından okunan basın açıklamasında sağlıkçıların iş, ücret ve gelecek güvencelerinin olmadığı vurgulandı.

Cahit Önder, yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti:

“Hükümet ve Memur-Sen sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini sefalet zammına mahkum etmiştir. 2014 maaş zammı geçtiğimiz aylar içinde tamamen erimiştir. Hükümet ile Memur-Sen arasında geçen yıl imzalanan toplu iş sözleşmesi uyarınca 1 Ocak 2014’den geçerli olmak üzere kamu emekçilerinin maaşlarından net 125 lira, memur emeklisinin aylıklarında da seyyanen 140 lira artış yapılmış ve 2014 yılı için enflasyon farkı ödenmemesi kararlaştırılmıştır. Ağustos 2014 enflasyon oranı tüketici fiyatlarında devletin resmi rakamlarıyla TÜFE yüzde 9.54 olarak gerçekleştirilmiş ve 2014 maaş zammı çoktan eriyerek buharlaşmıştır.

Bu yıl enflasyon farkı ödenmediği gibi, aile ve çocuk yardımı ile doğum ve ölüm yardımı ödemelerinde de 2013 yılı rakamları esas alınacaktır. Memur-Sen’in 2,5 milyon kamu emekçisi ve emekliyi mağdur ederek, bir kez daha hükümet sendikası olma görevini yerine getirdiğini göstermektedir. Tarihin en kötü toplu sözleşmesi olarak nitelendirilen bu ihanet sözleşmesi asla unutulmayacaktır.”(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu