Manşet

Tokur, Yılın Öğretmeni

Yılın Öğretmenlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabul Etti

Ankara’da ve İstanbul’da düzenlenen 24-30 Kasım Öğretmenler Günü ve Haftası özel programında yılın öğretmeni olarak BİLSEM Müdürü Dr. Fuat TOKUR Adıyaman’ı temsil etti.

24-30 Kasım Öğretmenler Günü ve Haftası nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı Değerlendirme Komisyonu tarafından mesleki çalışmalarıyla farkındalık yaratan, çevresiyle iyi ilişkiler geliştirerek toplum tarafından takdir edilen, görev aldığı projelerle ve komisyon görevleriyle hem yerelde hem de ulusal çapta eğitime katkı sunduğu belgelenen öğretmenler başarılarından dolayı tebrik edildiler. 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, TBBMM Başkanı Sayın Mustafa ŞENTOP ve Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen törenlerde, Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Müdürü Dr. Fuat TOKUR temsil etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Külliye’de Kabulü

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında; 81 ilden gelen öğretmenler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Mahmut Özer ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde buluştu. Bakan Özer ve öğretmenler Anıtkabir’i ziyaret etti. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Bakan Özer ve 81 ilden öğretmenleri Birinci Meclis’te kabul etti.

Şehit Öğretmenler Adibesi’nin Açılışı Yapıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Bakan Özer ile 81 ilin temsilcisi öğretmenler, Millî Eğitim Bakanlığınca Keçiören’de oluşturulan “Öğretmen Hatıra Ormanı” ve içinde görevi başında şehit edilen öğretmenlerin hatırasını yaşatmak üzere yapılan “Şehit Öğretmenler Abidesi”nin açılışını gerçekleştirdi. Öğretmenler, Ankara’daki programın ardından tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklerin düzenlendiği özel programda İstanbul’da ağırlanarak, iki gün boyunca İstanbul’un tarihi, kültürel ve doğal alanlarını ziyaret etti.

Aynı Şevk Ve Heyecanla Devam Edeceğim

Dr. Fuat TOKUR: “Türkiye’den her ilinden katılım ile gerçekleşen 24 Kasım özel programına Adıyaman ilimizin temsilcisi olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Hayatım boyunca bana yol gösterici ve destek olan babama, anneme, öğretmenlerime ve eşim Sabahat Tokur’a minnettarım. Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürüm Sayın Ramazan Aşcı’ya, İl Milli Eğitim Şube Müdürüm Sayın Hamza Çelenk’e teşekkür ediyorum. İlimizi temsil etmenin verdiği gurur ve sorumlulukla bundan sonraki süreçte de en aynı şevk ve heyecanla devam edeceğim.” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu