Manşet

“Şehir Nefes Alacak”

Kılınç, Millet Bahçesi Çalışmasını İnceledi

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Eğriçay alanında yapımı devam eden Millet Bahçesi’ndeki çalışmaları inceleyerek sorumlulardan bilgi aldı. Kılınç, Millet Bahçesinin tamamlanmasıyla birlikte, projenin şehre nefes aldıracağını söyledi.

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, göreve seçilmeden önce vaat ettiği projelerden birisi olan Millet Bahçesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi.

Sorumlulardan aldığı bilgilerden sonra kısa bir değerlendirmede bulunan Başkan Kılınç, projenin ilk ayağı olarak kabul edilen altyapı, gölet ve kanal çalışmalarının daha önce tamamlandığını, hemen akabinde başlanan üst yapı çalışmalarının hızla devam ettiğini söyleyerek, kısa süre içerisinde Adıyaman’ın eşsiz bir esere kavuşacağını dile getirdi.

Başkan Kılınç konuşmasına şöyle devam etti: “Şehrimize nefes aldıracak olan ve yapımı hızla devam eden millet bahçemizdeki çalışmaları yerinde inceledik. Çevre ve Şehircilik Bakanımız tarafından sürdürülen projenin ilk adımını daha önce atan DSİ, tersip bentlerini yapıp, 2 bin 300 metrelik dere ıslahı ve bir trapez kanalını bitirdi. Bu çalışmalardan sonra Millet Bahçesi için gerçek anlamda çalışmalara başlanıldı. Bu aşamadan sonra projede yer alan amfi tiyatro, seyir terası, çocuk köyü, kır düğün salonu, futbol sahaları, voleybol ve basketbol sahaları, kapalı kadın spor salonu,  tenis kortu, go-kart, paintball, çeşitli bahçe alanları, hasat satış pazarı, interaktif tarım alanı ve konutları, çocuk doğa kampı, planetaryum, 15 Temmuz Anıtı, kültür evi, bungalovlar, macera parkı, yazlık sinema, aquapark, kafeler, etkinlik balkonu ve daha bir çok etkinlik alanları için çalışmalar devam ediyor. Şimdiden bu önemli proje için emek veren herkese hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.”

Haber: Mustafa Kavak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu