Manşet

Nitelikli Dolandırıcılık Operasyonunda 56 Gözaltı

MERSİN MERKEZLİ 8 İLDE DEV OPERASYON: 56 GÖZALTI KARARI “NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK, RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK VE RÜŞVET” ALDIKLARI İDDİA EDİLEN ŞAHISLARA YÖNELİK DÜZENLENEN OPERASYONDA, ARALARINDA KAMU PERSONELLERİNİN DE BULUNDUĞU ÇOK SAYIDA KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Aralarında Adıyaman’ın da olduğu Mersin merkezli 8 ilde “Nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik ve rüşvet” aldıkları iddia edilen şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında kamu personellerinin de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı

Mersin merkezli 8 ilde ‘nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik ve rüşvet’ aldıkları iddia edilen şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında kamu personellerinin de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik ve rüşvet alan şahısları takibe aldı. Yapılan çalışmalar sonucunda Mersin merkezli İstanbul, Ankara, Konya, Adıyaman, Muş, Şırnak ve Kahramanmaraş’ta 40 adres, 56 şüpheli belirleyen ekipler, bu sabah operasyon için düğmeye bastı.

Yaklaşık 300 polisin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alınırken, adresler de aramalar yapıldı.

Birçok şubeden yaklaşık 300 polisin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda H.Y.K., H.Ç., M.G.A., N.T., B.A., R.N.T., K.U., R.V., M.G., Z.E., D.S., C.K., Y.A., M.E., V.G., M.E.K., S.D., Y.Y., F.B., G.B., Ö.U., Y.S.M., M.K., A.Ü., A.K.B., H.Y., E.T., M.S., F.K., M.S., K.A.B., R.A., M.U., S.E., M.E., R.K., S.T.T., N.Ş., A.V., F.Ş., A.V.,  R.B., S.Ç., B.B., M.B., A.V., Ö.B., Y.P. ile S.B. gözaltına alınırken, adreslerde yapılan aramalarda suç unsurları ele geçirildi.  Ekipler, hakkında gözaltına kararı bulunan 7 kişiyi yakalama çalışmasını sürdürüyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu