Manşet

Küfe Kitap Kafe’de Necati Atar ile Kitap Tadında…

 

Gazetemiz köşe yazarı Üzeyir Ergül’ün son yazılarında sıklıkla dile getirdiği “şehre katma değer katmak” tanımlamasından hareketle bizlerde Güne Bakış Gazetesi olarak kültür ve sanat haberlerini gazetemizde sıklıkla işlemeye çalışacağız.

Pazar günü Altınşehir’de bulunan Küfe Kitap Kafe’de gazetemiz köşe yazarı Necati Atar”ın kitap üzerine söyleşi ve imza etkinliği vardı. Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılıç başta olmak üzere katılım gösteren konukların Necati Atar’ın yayınlanan kitapları, köşe yazıları ve yazım hayatı üzerine gerçekleşen sohbet izlenmeye değerdi.

Kitap Kafe  işletmecisi Tansu Şahin programla ilgili “Necati Atar Bey sağolsun bizleri kırmayıp pazar gününü kitapseverlere ayırdığı için çok teşekkür ediyoruz. Yazar Necati Atar ile çok güzel bir başlangıç yaptık. Devamı icin bizlere büyük bir motivasyon oldu.” dedi.

Gazetemiz köşe yazarı Necati Atar “Kitap yazmak kadar o kitap hakkında okuyucu ile biraraya gelip sohbet etmekte çok önemlidir. Kitaplarımın yazım sürecinde yaşadıklarım aslında hepimizin azçok yaşadıkları, herkesten biraz iz var yazdıklarımda. Bugün Küfe Kitap Kafe’de kitabın kahramanları ile biraraya gelerek hoşça sohbet ettik. Başta organizasyon için emek sarfeden Küfe Kitap kafe çalışanlarına ve değerli katılımcılara çok tesekkur ediyorum.” dedi.

Programa gelerek renk katan Beldiye Başkanı Dr.Süleyman Kılıç “Başta Küfe Kitap Kafe çalışanlarına böyle güzel bir etkinlik hazırladıkları için teşekkür ediyorum. Adıyamaninizin değerli yazarı Necati Atar beyin sohbetiyle katılımcıların çok güzel duygularla paylaşım icerisinde olacaklarından hiç kuşkumuz yok. Umuyorum ilimizde bu tür etkinlikler daha da  artarak bizlere değer katacaktır” açıklamasında bulundu.

Etkinlikle ilgili gazetemiz köşe yazarı Üzeyir Ergül’ün konu hakkında yayınlanan yazısı…

“Son yazılarımda  sıklıkla kullanmış olduğum bir cümle var “Şehre katma değer katmak” diye. İlimiz Adiyaman’da tek düze devam eden yaşamın az da olsa sanatla, edebiyatla yolların kesişmesi adına kamu olsun, özel sektör olsun, yurttaş olsun tüm kesimlere bir çağrı niyetiyle kurulmuş bir cümledir “şehre katma değer katmak”.

Şehre katma değer katmak adına elini taşın altına koyan girişimci Tansu Şahin “Küfe Kitap Kafe” diye bir mekan tasarlamış. Amacı Adıyamanlı kitap severlere bir durak olmak.

Altınsehir’de bulunan mekan tüm Adıyamanlılara bir kahve içimi kadar yakın,  kitapseverler içinse yanı başlarında bir mekan.

Mekanın canlılığından  bir kadının düş yolculuğunun yansımalarından şekil bulduğunu görmemek mümkün değil.

Misafirlerinin kendilerini özel hissetmesi ve sevdikleri ile hoşça vakit geçirmesi  için tasarlanan mekan Adiyamanlıları çay ve  kahve içmeye, edebiyat ve sanat üzerine sohbete çağırıyor.

Kitapseverlerin durağı olmak isteyen “Küfe Kitap Kafe” 2 Ekim Pazar günü yazar Necati Atar ile okuyucularını buluşturmak için söyleşi ve imza günü düzenledi.

Düşümde Portakal Bahçeleri, Bu Şehir Yabancıdır Senin Susuşlarına ve Budapeşte Sözleşmesi kitapları ile yazım dünyasına değerli katkılarını sunan Necati Atar moderatör Naime Sultan Turgay’ın sorduğu sorularla katılımcılara yazım yolculuğunu ve kitaplarını anlatma fırsatı buldu.

Bir yazarı ağırlamak ve yazar ile birlikte okucularına, kitapseverlere ev sahipliği yapmak belli bir ön hazırlık gerektiriyor. Çünkü siz bir nevi sanata ve edebiyata ev sahipliği yapmış oluyorsunuz. Edebiyat ve sanatseverlerin karşısına onlara yaraşır bir şekilde çıkmanız gerekiyor.

Küfe Kitap Kafe söyleşi ve imza gününe en iyi şekilde hazırlanmıştı. Ev sahipliği için kendilerine teşekkürü bir okuyucu olarak borç biliyorum.

Adıyamanlı kitapseverlerin sahiplenmesi ile daha da çok yazar okuyucu buluşmasına ev sahipliği yapacak olan Küfe Kitap Kafe’ye bu yolculuğunda başarılar diliyorum.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu