Manşet

Kaza Kavşağından Köprülü Kavşağa

İkinci Kavşak İhalesi 29 Temmuz’da

Trafik kazalarının sık yaşandığı Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşağı, farklı seviyeli kavşağa dönüşüyor. Kavşak, aynı zamanda Çelikhan bağlantı yolu da oluyor. AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ın daha önce yapılacağını söylediği ve Adıyaman’ın ikinci Farklı Seviyeli Köprülü Kavşağı olacak ve hastane kavşağına yapılacak köprülü kavşak, aynı zamanda Çelikhan bağlantı yolu olarak da hizmet verecek.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av.Ahmet Aydın, daha önce yapılacağını söylediği Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bulunduğu kavşağı, kaza kavşağı olmaktan çıkaracak, trafiği rahatlatarak daha kullanışlı hale getirecek olan farklı seviyeli köprülü kavşağın ihalesi 29 Temmuz’da yapılıyor. Kavşak, aynı zamanda Çelikhan bağlantı yolu da olacak.

Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Adıyaman Hastane/Otogar Kavşağı yapım ihalesi 29 Temmuz 2021’de yapılacak. 2×81 m Köprüsü bulunan toplamda bin 50 metre (2×2) uzunluğunda (bağlantı yolu ile birlikte) farklı seviyeli kavşak yapım işi ve 2,25 km Çelikhan Bağlantı yolunun ihalesi 29 Temmuz’da yapılacaktır.” dedi.

Gelişen Adıyaman’da Yeni İhtiyaçlar Belirmekte

Aydın, “Her geçen gün gelişmekte olan Adıyaman’ımızın trafik ve ulaşım alanında da yeni ihtiyaçları belirmeketedir. Hemşehrilerimizin güvenli ve konforlu bir şehirde seyahat etmelerini sağlamak, şehrimizin altyapı yanında üstyapıda da modern bir görünüme kavuşması için çok önemli bir projeyi daha Allah’ın izni ile hayata geçiriyoruz.

Hastane Farklı Seviyeli Kavşağı ve Çelikhan Bağlantı Yolu

Aydın, yaptığı açıklamada, “Adıyaman-Kahta Devlet Yolu üzerinde, (Adıyaman-Çelikhan) ayrımı, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Adıyaman Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Adıyaman şehir merkezi bağlantısının olduğu noktada yapılması planlanmaktadır. Ayrıca, Çelikhan il yolu bağlantısının geometrik standartlarının yükseltilmesiyle; Çelikhan ilçesinin, Adıyaman şehir merkezi, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine ve Adıyaman Şehirlerarası Otobüs Terminaline ulaşımının konforlu ve güvenli bir trafik akışının sağlanılması amaçlanmaktadır. 2×81 m Köprüsü bulunan toplamda 1.050 metre (2×2) uzunluğunda (bağlantı yolu ile birlikte) farklı seviyeli kavşak yapım işi ve 2,25 km Çelikhan Bağlantı yolu (BY BSK) yapılması işinin ihalesi 29.07.2021 tarihinde yapılacaktır.” dedi.

Aydın, “Adıyaman trafik ve ulaşımını akıcı, güvenli ve konforlu bir şekilde rahatlatacak olan bu önemli bir projenin hayata geçirilmesi noktasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. Adıyaman Hastane Farklı Seviyeli Kavşağı Ve Çelikhan Bağlantı Yolu’nun şimdiden Adıyaman’ımıza ve hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.” dedi.

Köprülü Kavşak Detayı

“Köprülü Kavşakla ilgili detaylı bilgi paylaşan karayolalrı genel Müdürlüğü, “Adıyaman Hastane Farklı Seviyeli Kavşağı; Adıyaman-Kahta Devlet Yolu üzerinde, (Adıyaman-Çelikhan) Ayrımı, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Adıyaman Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Adıyaman şehir merkezi bağlantısının olduğu noktada yapılması planlanmaktadır.

Ayrıca, Çelikhan il yolu bağlantısının geometrik standartlarının yükseltilmesiyle; Çelikhan ilçesinin, Adıyaman şehir merkezi, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine ve Adıyaman Şehirlerarası Otobüs Terminaline ulaşımının konforlu ve güvenli bir trafik akışının sağlanılması amaçlanmaktadır.

2×81 m Köprüsü bulunan toplamda 1.050 metre (2×2) uzunluğunda (bağlantı yolu ile birlikte) farklı seviyeli kavşak yapım işi ve 2,25 km Çelikhan Bağlantı yolu (BY BSK) yapılması işinin ihalesi 29.07.2021 tarihinde yapılacaktır.”

Haber: Mehmet Ünsal

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu