Manşet

Kar Şehri Karantinaya Aldı

Pandemi 21 evi karantinaya aldı

BAŞKAN ERDOĞAN: “EKİPLERİMİZ 24 SAAT ESASLI ÇALIŞIYOR”

Adıyaman’ı birinci dalgadan sonra ikinci dalga kar yağışı da etkisi altına aldı. Bütün bir şehri eve hapseden kar, pandeminin eve hapsetmesini çok geride bıraktı. Pandemi nedeniyle 21 ev karantinaya alınırken, kar bütün bir şehri karantinaya aldı, izolasyona soktu. Kar yağışının hafta boyu şehir genelinde yer yer etkili olması bekleniyor. Uzmanlar vatandaşları kar yağışının olumsuzluklarına karşı uyarırken, sürücülere de dikkatli olmaları uyarısı geldi.

Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, İl Özel İdare ekiplerinin karla mücadelede dur durak bilmeden 24 saat esaslı çalıştıklarını kaydetti.

Geçtiğimiz hafta Salı gününden itibaren etkili olan ve son 20 yılın en çetin kış şartlarının yaşandığı Adıyaman’da İl Özel İdare ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, çok geniş bir yol ağına sahip olduklarını belirterek, il genelinde 75 araç ile köy ve mezra yollarını açma çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Erdoğan, “Adıyaman genelinde 452 köy, 513 mezramız bulunuyor. Salı günü başlayan ve neredeyse tüm yerleşim yerlerinin yolunu kapatan kar ile ekiplerimizin mücadelesi sürüyor. Bu gün itibariyle 141 köy, 464 mezramızın yolu kapalı olup, yol açma çalışmalarımız sürüyor. Son 20 yılın en çetin kışının yaşandığı kentimizde ekiplerimiz 75 iş makinesi çalışmalarına devam ediyor. Yerleşim yerlerinin tamamının en kısa sürede ulaşım sağlaması için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Pandemi 21 evi karantinaya aldırdı

Adıyaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Kovid-19 nedeniyle 21 hanenin 7 gün süreyle karantinaya alındığını bildirdi.

Adıyaman’da koronavirus (Kovid-19) testi pozitif çıkan vatandaşların sayısında yeniden artış yaşanmaya başlarken karantinaya alınan hane sayısı da artmaya başladı.

Testi pozitif çıkan vatandaşların karantinaya alınması nedeniyle 21 adresin karantinaya alındığı belirtildi.

Açıklamada bulunan Valilik, salgının görüldüğü andan itibaren virüsün toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararının uygulamaya geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, gerekli hassasiyeti göstermeyen ve alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince idari para cezasının uygulanacağı kaydedildi.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA-PHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu