Manşet

Hızlı Tren’in Son Hali İncelendi

Aydın, TCDD Genel Müdür Vekiliyle Hızlı Treni Konuştu

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av.Ahmet Aydın, Gölbaşı-Adıyaman-Kahta Yeni Demiryolu çalışmalarını inceledi. TCDD Genel Müdür Vekili Metin Akbaş’ı ziyaret eden Aydın, Hızlı Trenle ilgili gelinen son noktayı birlikte istişare etti.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta Hızlı Tren Projesi’nin etüt proje ve araştırma mühendislik hizmetleri işi süratle devam etmektedir” dedi.

Aydın, “Bilindiği üzere hızlı tren projesi Adıyamanımız için bambaşka bir çehre kazandıracak projedir. Daima yakından ilgilendiğimiz ve takip ettğimiz bu proje ile ilgili en son gelinen süreci TCDD Genel Müdür Vekili, değerli dostum Sayın Metin Akbaş ile bir araya gelerek son durumunu da değerlendirdik, Böylece;

1) Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta Hızlı Tren Projesi’nin etüt proje ve araştırma mühendislik hizmetleri çalışmaları devam etmektedir. Nihai 1/2000’lik güzergâh planı 31.08.2021 tarihinde onaylanmıştır. Ancak arazi etüt araştırma çalışmalarına daha önce başlanılmış olup halen devam etmektedir.

2) Sahada 7 adet sondaj makinesi bulunmakta olup sondaj arazi çalışmalarının Kasım 2021 sonunda bitirilmesi hedeflenmektedir. Projenin nihai durumuna göre yapılması planlanan sondaj sayısı 310 adet (13.355 m), şimdiye kadar yapılan sondaj sayısı 136 adet (6.130 m), kalan sondaj sayısı 174 adettir (7.225 m). Sondaj arazi çalışmalarında %44 seviyesine ulaşılmıştır.

3) Projenin tamamının Haziran 2022 ayı içerisinde bitirilmesi planlanmıştır.

Bu bağlamda Adıyaman ulaşımına büyük bir katkı sağlayacak olan hızlı tren projesinde çalışmalar milletvekili arkadaşlarımızla beraber sürdürdüğümüz takip ve gayretlerimizle adım adım ilerlemeye devam etmektedir. Her türlü gelişme ve projenin ilerleme safhalarını hemşehrilerimizle paylaşmaya devam edeceğiz.” dedi.

Haber: Mustafa Kavak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu