Manşet

Girişimci Kadınlar Buluştu

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu tarafından (TÜRKONFED) hayata geçirilen Kadın Gücü Projesi çerçevesinde girişimci kadın buluşmaları Adıyaman’da gerçekleştirildi.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde sektör ve ölçek fark etmeksizin girişimci kadınların hızla değişen dünyaya adapte olmasını sağlamak amacıyla yapılan girişimci kadın buluşmaları belediye konferans salonunda düzenlendi.

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Reyhan Aktar, proje ile beş bin kadına ulaşmayı hedeflediklerini, Türkiye’nin farklı bölgelerinde yüz yüze eğitimler gerçekleştirmeye devam edeceklerini, kurulan eğitim portalı ile de Türkiye’nin her bölgesinde yaşayan girişimci ve girişimci olma hayali olan kadınların gelişimine katkı sağlayacaklarını belirtti.

Projeye destek veren dernekler arasına yer alan AKEK Başkanı Dilvin Şirvan Toprak ise konuşmasında,  Adıyaman’daki girişimci kadınların iş hayatında güçlenmelerini destekleyen böyle bir projenin parçası olmaktan mutluluk duyduklarını ve Adıyaman’ın kalkınması için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.(İHA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu