Manşet

“Enflasyon Vatandaşı Mağdur Ediyor”

İYİ Parti’den Gazetemize Ziyaret

İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, beraberinde ilçe başkanı Murat Koç ile partililer olmak üzere gazetemizi ziyaret ederek, gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Yücekaya ile bir süre sohbet etti.

İyi Parti İl Başkanı Kenan Doğan, ekonominin kötüye gittiğini belirterek, “dizginlenemeyen enflasyon vatandaşı mağdur ediyor” dedi. Doğan, “Toplumun tüm kesimini etkileyen hayat pahalılığı kontrol altına alınmalı, vatandaşı enflasyona ezdirecek adımlardan kaçınılmalıdır” dedi.

31 Temmuz’da ülke genelinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS’de soru çalındığına ilişkin iddialardan sonra ÖSYM Başkanının görevden alınmasını, yeni atama yapılmasını ve Devlet Denetleme Kurulu ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma başlatmasına da değinen İyi parti İl Başkanı Kenan Doğan, “Memur olmak için umut bağlayan, emek veren gençlerimizin hakkı gasp edilmek istenmiştir. Sorumlular cezalandırılmalı, bu tür soru çalmanın önüne geçecek tedbirler de mutlaka alınmalıdır” dedi.

Adıyaman’ın bir an önce sulu tarımla buluşması gerektiğini söyleyen İyi Parti İl Başkanı Kenan Doğan, “Sulama projeleri, baraj ve göletlerde çalışmalar mutlaka hızlandırılmalı, çiftçimizin daha fazla mağdur olmasının önüne geçilmelidir” dedi.

Son günlerde badem üreticilerinin fiyat beklentisine de değinen İyi Parti İl Başkanı Kenan Doğan, badem üreticilerinin emeğinin karşılığını alması gerektiğini belirterek, “Küresel İklim değişikliği ve bölgede yaşanan dolu yağışı gibi doğal faktörlerin çiftçilerimizi çok zor duruma düşürmesine ve bin bir emekle yetiştirdiği bademde yüksek girdi maliyetleri olmasına rağmen çiftçilerin pes etmeden badem yetiştiriciliğine devam etmektedir. Türkiye’de ekim alanı bakımından birinci sırada olan ilimiz ve bademde yüzde 80 dışa bağımlı olan ülkemiz girdi fiyatlarını göz önüne alarak hasada başlayacak. Ancak Adıyamanlı badem üreticilerimiz hükümetten müjde bekliyor. Asgari 30-35 TL taban fiyat bekleyen çiftçiler bu fiyatın altında bir fiyatın belirlenmesi halinde ekonomik anlamda çok sıkıntı çekeceğini beyan ediyorlar. Bölgenin Ziraat Odaları ile yapılan görüşmelerde çiftçinin temel beklentisinin asgari 30-35 TL olduğunu dile getiriyorlar. Zaten bütün tarım girdilerinin bu kadar pahalı olduğu bir dönemde daha düşük bir fiyat belirlenmesi çiftçinin yeni bir çıkmaza ekonomik buhranı gireceğini ve böylece önümüzdeki dönem badem bahçelerinin bakımını bile yapmakta zorlanacaktır.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu