Manşet

“Değişim, Ak Parti’yle Başladı”

Aydın'dan AK Partinin kuruluş yıldönümü mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Av. Ahmet Aydın, AK Parti’nin kuruluşunun 20. kuruluş yıldönümü sebebiyle mesaj yayımladı.

Milletvekili Aydın, mesajında; “14 Ağustos 2001 tarihinde Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan partimiz 20 yaşında. Milletimizin desteği ile girdiğimiz bütün seçimlerde birinci parti olma başarısı gösterdik. Halkımızın AK Parti’ye ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a sevgisi, muhabbeti ve desteği giderek artmaktadır. AK Parti kurulduğundan bu yana her türlü engellemelere, saldırılara ve hain darbe girişimlerine maruz kalmıştır.2006 yılında Danıştay saldırısı ile başlayan,2007 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Cumhuriyet mitingleri,367 krizi, 27 Nisan e-muhtırası, partimize açılan kapatma davası,7 Şubat MİT krizi, Gezi olayları,17-25 Aralık yargı darbesi,15 Temmuz kanlı darbe girişimi, kur saldırıları ve terör olayları gibi her türlü saldırıları Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde ve  milletimizin desteği ile bertaraf ettik” dedi.

AK Parti’den hizmet etmekten gurur duyduğunu kaydeden Aydın, devamında; “Genel Başkanımızın, ‘Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi olmayacaktır’ sözüyle başlayan değişim süreci Türkiye siyasetinde yeni bir dönemi açmış ve Türkiye hizmet siyaseti ile tanışmıştır. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş büyük yatırımlar gerçekleştirilmiştir ve birçok yatırım devam etmektedir. Savunma sanayinde her türlü ambargo ve engellemelere karşı yerlilik oranını yüzde seksen seviyelerine çıkmış dışa bağımlılığımız azalmıştır. Sağlık, ulaşım, eğitim, enerji başta olmak üzere birçok alanda dev eserleri ülkemize ve milletimize kazandırdık. Türkiye dünyada söz sahibi olan bir ülke konuma gelmiştir. Bugün Libya’da, Suriye’de, Karabağ’da, Akdeniz’de ve bölgesinde oyun kurucu olan bir Türkiye var. Huzurun ve barışın şehri Adıyaman’a iktidarımız döneminde hizmet etmekten ve bu partinin mensubu olmaktan onur duyuyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber: Mehmet Celal Geyik

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu