Manşet

“Çiftçi Istırap Çekiyor”

Gelecek Partisi İl Başkanı Davutoğlu İlimizdeydi

 

??????????????????????????????????????????????????????????

Partisinin il başkanlığının açılışı için ilimize gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Adıyaman’da vatandaşların HDP ve CHP tepkisi ile karşılaştı.  Davutoğlu, CHP İl Başkanı canan Kaftancıoğlu’nun cezasının onaylanması nedeniyle de Kaftancıoğlu’nu savundu. Çiftçinin her yerde ıstırap çektiğini belirten Davutoğlu, “Çiftçinin hakkını 3-5 müteahhide verdiler” diye tepki gösterdi.

Partisinin yeni il başkanlığı binasının açılışı ve çeşitli temaslarda bulunmak için gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, vatandaşlarla sohbet ederek, esnafları ziyaret etti. Esnaf, vatandaşlar ve şehit yakınları Ahmet Davutoğlu’nun 6’lı masada bulunmasına tepki gösterdi.

Girdiği bir börekçide vatandaşla sohbet eden Davutoğlu’na niçin AK Parti’den ayrıldığını soran vatandaş, “İsterseniz beni öldürün, benim canım da gitse ben Tayyip Erdoğan’cıyım” dedi.

Kıraathanede oturan vatandaşlara selam veren Davutoğlu, yine aynı tepkiyle karşılaştı. Vatandaş, “Sen buraya nasıl geldin? Ne gördün de, niye ayrıldın? Oyumuz sana değil. Sana oy vermeyeceğim. 6’lı çeteden hiçbir şey olmaz. Tek başına gir sana oy vereyim. Dağdakilerine güvenme. Polisimizi askerimizi öldürenlere güvenme” dedi.

Terörle mücadele etmediniz

DAVUTOĞLU’NA ADIYAMAN’DA ‘HDP’ VE ‘CHP’ TEPKİSİ “ALTILI ÇETEDEN BİR ŞEY OLMAZ, DAĞDAKİLERİNE GÜVENME” “PKK İLE YUVARLAK MASADA OTURDUĞUNUZ İÇİN SİZİ TEBRİK EDİYORUM”

Başka bir vatandaş ise “Sen HDP ve CHP ile berabersin. Size yakıştıramadım. Terörle mücadeleyi siz yapmadınız, eğer yapsaydınız onlara gitmezdiniz. Altılı masadan ayrıl hepimiz oyumuzu veririz” sözlerine karşılık Davutoğlu, “Bakarız ona” diye cevap verdi.

İki şehit yakını ise Davutoğlu’na “Sizi tebrik ederim. Niçin tebrik ederim? PKK ile yuvarlak masada oturduğunuz için. Bu benim hoşuma gitmiyor.  O kadar şehit var, polis öldürüyorlar, asker öldürüyorlar. Bunu yapmayın. Ben şehit babasıyım bunu bana yapma, beni yakma. CHP’den uzak dur” dedi.

Daha sonra partisinin il başkanlığı yeni binasının açılışına katılan Davutoğlu, burada partililere seslendi.

Davutoğlu, daha sonra gündeme ilişkin gazetecilere açıklamada bulunarak, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun cezasının onanmasıyla ilgili, yargının siyasallaştığı yönünde açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, Kaftancıoğlu’nu Savundu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yargının siyasallaştırılmasının en büyük kötülük olduğunu söyledi.

Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi İl Başkanlığı açılış törenine katılmak üzere Adıyaman’a geldi. İlk olarak esnaflarla sohbet eden Davutoğlu, daha sonra Turgut Reis Mahallesi’nde bulunan parti binasının önündeki kalabalığa seslendi.

Gelecek Partisi Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen ve beraberindeki partililer ile birlikte vatandaşları ziyaret ederek sohbet etti.

9 yıl önce atılan tweetler gündeme getirilerek bir siyasi baskı aracı kullanıldığını ve seçim öncesinde bu baskıların artacağına işaret eden Davutoğlu,”12 Eylül bütün partileri yasakladı, siyasileri yasakladı. 28 Şubatta Refah Partisi kapatılırken de sonrasında siyasetçiler yasaklandı. Sayın Erdoğan’da bu yasaktan nasibini aldı. Hepimiz bütün o yasaklara karşı bir siyasi mücadele yürüttük. Ama geldiğimiz nokta siyasetçilerin attıkları tweetler sebebiyle hakiki bir süreç işlerse kimsenin buna itirazı olmaz ama 9 yıl önce atılan tweetler gündeme getirilerek bir siyasi baskı aracı kullanıyorsa ki; tablo bu ve seçim öncesinde bu baskıların seçim öncesi artacağına işaret veriyorsa buradan ben 90’lı yılların vesayetçi anlayışını savunanlara sesleniyorum yargıyı siyasallaştırmayın yargıyı siyasi hislerinize kurban etmeyin. Yargının itibarının kaybettiği bir yerde yargının kantarının topuzunun kaçtığı bir yerde kimse emniyette olamaz.” dedi.

Çiftçinin hakkını 3-5 müteahhide verdiler

DAVUTOĞLU’NA ADIYAMAN’DA ‘HDP’ VE ‘CHP’ TEPKİSİ “ALTILI ÇETEDEN BİR ŞEY OLMAZ, DAĞDAKİLERİNE GÜVENME” “PKK İLE YUVARLAK MASADA OTURDUĞUNUZ İÇİN SİZİ TEBRİK EDİYORUM”

Davutoğlu, “Niye tekrardan siyasete girdiniz, niye daha öncekilerden ayrıldınız diyenlere buradan Adıyaman’dan bir kez daha sesleniyorum. Onlar sahabe şehrinin oyunu aldılar, desteğini aldılar ama buradaki çiftçinin hakkını hukukunu 3-5 müteahhitte verdiler. Adıyaman’daki çiftçi ıstırap çekerken, Çukurova’daki çiftçiler ıstırap çekerken,  Antalya’da, Türkiye’nin her yerinde çiftçi ıstırap çekerken bu iktidarın propagandası altında olan kardeşlerime sesleniyorum o birkaç televizyona bakmayın halkın içinde dolaşın. Gecen sene bu vakitler mazot 7 lira 25 kuruştu şimdi mazot 23 lira, gecen sene gübre 3 bin 500, 4 bin bandındaydı, şimdi gübre 14 bin, 15 bin yem, gübre şimdi hepsi üç misli, dört misli arttı. Çiftçi bu sene toprağına gübre atamadı. Ankara’da keyif sürenler, İstanbul’da yalıda çöreklenen pelikan çetesine destek verenler çiftçiden her türlü desteği esirgediler. Bakın çiftçilerden bunu esirgeyenler kur farkı dolayısıyla çiftçiye mazotu, gübreyi, yemi haram kılanlar 3-5 faizciye ne verdi? Kur korumalı mevduat adı altında ocak, şubat, mart ayında sadece 3 ayda bankada parası olan tuzu kuru faizcilere tam 25 milyar aktardılar. Bu mübarek Cuma günüde bir kez daha söylüyorum bu ülkeye Hazreti Ömer adaletini gerçek anlamda getireceğiz.” şeklinde konuştu.

6’lı masa kutuplaşmayı önleyecek

Altılı masa Türkiye’de kutuplaşmayı, ayrıştırıcı politikalara karşı farklı siyasi partilerin oluşturduğu bir işbirliği platformu olduğunu ifade eden Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Altılı masa konusunda bu hafta bu ay 29 Mayısta biz ev sahipliği yapacağız. Çalışmalar son derece iyi gidiyor. Altılı masa Türkiye’de kutuplaşmayı, ayrıştırıcı politikalara karşı farklı siyasi partilerin oluşturduğu bir işbirliği platformudur. Ülkeyi gece yarısı kararnamelerle yöneten tek bir kişinin iradesi ve aklına teslim eden bir yönetim sistemine karşı güçlendirilmiş parlamenter sistemi savunan 6 farklı siyasi partinin iş birliğidir. Şuana kadarda ülkedeki kutuplaştırıcı iklimi dağıtması bakımından önemli işlem gördü.”

Davutoğlu, konuşmasının ardından parti binasının açılışını yaptı.(İHA-PHA)

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu