Manşet

Büyükşahin Covid 19’a Yenik Düştü

Adıyaman, önemli kanaat önderini kaybetti

ALEVİ KANAAT ÖNDERİ ALİ BÜYÜKŞAHİN HAYATINI KAYBETTİ

Adıyaman’ın önemli kanaat önderlerinden Alevi Dedesi Ali Büyükşahin, vefat etti.

Adıyamanlı Alevi Kanaat Önderi Ali Büyükşahin, yakalandığı Covid-19 virüsüne yenik düşerek hayatını kaybetti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca kişinin ölümüne neden olan Korona Virüs (Covid-19) salgınına geçtiğimiz haftalarda Adıyaman’ın Çelikhan ilçesine bağlı Balıkburnu mevkiinde bulunan evinde yakalanan Alevi Kanaat Önderi Ali Büyükşahin (76), karantinaya alınmıştı.

Karantinada olan Ali Büyükşahin, fenalaşması üzerine yaklaşık 2 hafta önce İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Burada tedavi altına alınan Ali Büyük Şahin yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Büyükşahin’in cenazesi hastanede yapılan işlemlerin ardından Çelikhan’ın Pınarbaşı Beldesinde toprağa verildi.

İlimizin önemli kanaat önderlerinden birisi olan Alevi Dedesi Ali Büyükşahin vefat etti. Büyükşahin’in vefatı nedeniyle ilin yöneticileri, siyasiler, STK temslcileri sosyal medya hesaplarından taziye dileklerini ilettiler.

Adıyaman valisi Mahmut Çuhadar, Alevi Dedesi Ali Büyükşahin’in vefatı nedeniyle sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Üryan Hızır Ocağı Pirlerinden Alevi Kanaat Önderi Ali Büyükşahin’in tedavi gördüğü Malatya’da vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Merhuma Yüce Allah’tan rahmet, ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Ruhu şad olsun.” dedi.

AK Parti GMDK Başkanı Ahmet Aydın, Büyükşahin’in vefatı nedeniyle sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şehrimizin kanaat önderlerinden Ali Büyükşahin’i kaybettik. Hakk’a yürüyen merhuma Allah’tan rahmet, yakınları ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum.” dedi.

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, “İlimizin önemli kanaat önderlerinden Ali Büyükşahin’in vefatını teessürle öğrendim. Merhuma Allah’tan Rahmet Yakınlarına Sevenlerine Sabır ve Başsağlığı dilerim. Mekanı Cennet Olsun.” dedi.

Alevi Dedesi Ali Büyükşahin’in vefatı nedeniyle Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun bir başsağlığı mesajı yayınladı. Altun mesajında, “30 yıllık dostluk ve muhabbetimiz olan vakfımızın onur üyesi Sayın Ali Büyükşahin dedeyi, kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.

Ali Büyükşahin, inandığımız ve yaşadığımız felsefenin büyük bir düşünürü ve timsali olarak, derin anlayış ve geniş hoşgörüsüyle tüm insanlığı kucaklayan Ehlibeyt inancının Adıyaman’daki hak meşalesiydi. Vakfımızca eşsiz ve değerli anıları her zaman yaşatılacaktır. Başta muhterem aileleri olmak üzere tüm sevenleri ve Adıyaman halkının başı sağ olsun. Allah Rahmet eylesin, mekanı cenneti nur olsun, ehlibeyte komşu olsun.” dedi.

Haber: Mustafa Kavak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu