Manşet

“Basın, Demokrasiyi Çalıştıran Organdır”

ATSO Başkanı Torunoğlu’ndan Gazetemize Ziyaret

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı İrfan Torunoğlu, basının demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğunu belirterek, “Yerelde demokrasinin gelişmesi, halkın haber almasının en önemli organı basındır” dedi.

Güne Bakış Gazetemizin 19’uncu yaş günü nedeniyle gazetemizi ziyaret eden Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı İrfan Torunoğlu, gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Yücekaya ile bir süre sohbet etti.

Güne Bakış Gazetesini ilgiyle takip ettiğini belirten ATSO Başkanı Torunoğlu, “ATSO seçimleri öncesinde de, seçim sürecinde de ve sonrasında da ilgiyle takip ettiğim gazetelerimizden birisi Güne Bakış’tır. Bu açıdan emek veren başta muhabir ve yazarlar olmak üzere hepsini şahsınızda yürekten kutluyorum” dedi.

Basının önemini bildiklerini söyleyen Torunoğlu, “Basın, özellikle yerelde çok daha önem taşımaktadır. Demokrasini yerelden genele doğru işlevi, basının da yerelden genele doğru işlevini özgür kılmaktadır. Demokrasi, tüm seslerin tüm renklerin kendisini ifade edebildiği bir sistemdir. Bu sistemin rahat çalışması, sisteme dahil olanların da rahat çalışmasına bağlıdır. Basın, bu sistemi rahat çalıştıran önemli bir organdır” dedi.

ATSO’da basın ve eğitim komisyonunun da yer aldığını belirten ATSO Başkanı İrfan Torunoğlu, Ticaret ve Sanayi Odamız bünyesinde bulunan basın ve eğitim komisyonumuz, basına ve eğitime verdiğimiz önemin bir parçasıdır. Aynı zamanda hem TOBB delegemiz hem de ATSO’da yer alan Basın ve Eğitim Komisyonunda yer almanız ise Güne Bakış’ın basın ve eğitime verdiği önemi göstermesi açısından dikkate değerdir.” dedi.

Torunoğlu, “Tüm sektörler gibi, basın sektörü de hem teknolojik olarak hem de yapısal olarak daha da güçlenmesi dileğimizdir. Basın çalışanlarının ekonomik kazanımları, sektörün büyümesini, gelişmesini sağlayacağı gibi, okura da daha hızlı ve daha kaliteli hizmet olarak döneceğine inanıyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu