Manşet

Ayakkabı Fabrikası Umut Oldu

Kent Konseyi’nden Yemeniciler ve Ayakkabıcılar Odasına Ziyaret

Adıyaman Kent Konseyi Başkanı H.Sinan temel ve Başkan Vekili Abdulkerim Işık, Yemeniciler ve Ayakkabıcılar Odasına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kent Konseyi Başkanı H. Sinan Temel, “İşsizlik ve ekonomik sorunlarla boğuşan ilimiz için, hayati derecede önemli gördüğümüz Ayakkabı Fabrikası konusunda daha önce gösterilen bütün çabaları kıymetli bulduğumuzu özellikle ifade etmek istiyoruz.”

Geçtiğimiz günlerde yapılan oda seçimlerinde delegelerin teveccühü ile başkanlığa seçilen Rıfat Arık’a ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ve başarı dileklerinin iletildiği ziyarette, kent konseyinin çalışmaları ile Yemeniciler ve Ayakkabıcılar odasının çalışmaları hakkında karşılıklı istişarede bulunuldu.

Ziyaretle ilgili açıklamada bulunan Kent Konseyi Başkanı H.Sinan Temel, “Daha güzel ve daha yaşanabilir bir şehir için şehrin tüm aktörlerinin el birliği ve güç birliği etmelerinin öneminin de üzerinde durulduğu ziyarette şehrimizde istihdam ve katma değer üretecek önemli bir proje olan ve Organize Sanayi Bölgesinde yapımı planlanan Ayakkabı Fabrikası hakkında da bilgi alışverişinde bulunduk.” dedi.

İlimiz için önemli proje: Ayakkabı Fabrikası

Temel, “Projeyi ve Adıyaman’a sağlayacağı faydaları anlatırken heyecanını gizleyemeyen Oda Başkanı Rıfat Arık’ın verdiği bilgiye göre, daha önce ilimiz valisi Sayın Mahmut Çuhadar, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız, AK Parti İl Başkanımızın kıymetli çabaları ile ihale aşamasına gelen ancak fiyat artışı sebebi ile uygulama ihalesini alan firmanın ihale sürecini fesih ettiği projenin Adıyaman’ımızda istihdam noktasında önemli bir boşluğu doldurması bekleniyordu” dedi.

Kent Konseyi Başkanı H. Sinan Temel, sözlerini şöyle tamamladı; “İşsizlik ve ekonomik sorunlarla boğuşan ilimiz için, hayati derecede önemli gördüğümüz Ayakkabı Fabrikası konusunda daha önce gösterilen bütün çabaları kıymetli bulduğumuzu özellikle ifade etmek istiyoruz. Akamete uğrayan ihale sürecinin hızla yeniden başlamasını temenni ederken bu konuda üstün gayret gösteren Yemeniciler ve Ayakkabıcılar Odası Başkanı Rıfat Arık’a ve değerli yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. Adıyaman Kent Konseyi olarak bu konuda kendilerine desteğimiz tamdır, Ayakkabı fabrikası konusunda bizler de konunun takipçisi olacağız.

Hüsnü kabullerinden dolayı değerli başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyoruz.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu