Manşet

Aşı İşçinin Ayağına Gidiyor

24 saatte 1 milyon 240 311 kişi aşı oldu 

AŞI İŞÇİNİN AYAĞINA GİDİYOR OSB’LERDE MOBİL AŞI HİZMETİ BAŞLADI DÜZCE’DE 40 BİN İŞÇİ İŞYERLERİNDE AŞILANACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 24 saatte 1 milyon 240 bin 311 kişinin aşı olduğunu açıkladı.  Bakan Koca, “Gün içinde randevu, gün içinde aşı uygulamasını başlattık. Randevu alın, aşınızı vakit kaybetmeden yapalım” dedi.  Bakan Koca, işçilerin aşılarını mobil aşı hizmetleri ile işyerlerinde yapılacağını açıklamasının ardından Organize Sanayi Bölgeleri’nde aşı çalışmaları başlatıldı.

Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “1 Milyon 240 Bin 311. Sizce Nedir? 24 saat içinde bu kadar doz aşı, randevu alıp aşı olan bu kadar insan. Önümüzdeki günler için güven. Sağlık çalışanlarımız için tatlı bir yorgunluk” ifadelerini kullandı.

Gün içinde randevu, gün içinde aşı uygulaması başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Gün içinde randevu, gün içinde aşı uygulamasını başlattık. Randevu alın, aşınızı vakit kaybetmeden yapalım” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla, gün içerisinde randevu sistemine geçildiğini duyurdu. Bu kapsamda vatandaşlar Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) veya ALO 182 hattı üzerinden gün içerisinde randevu alarak aynı gün aşılarını olabilecek. Böylece aşılamada ivmenin yukarı yönlü seyrinin devamı hedefleniyor. Sağlık Bakanı Koca, söz konusu paylaşımında, “Bugün randevu istesem aşım ne zaman yapılır? ‘Gün içinde randevu, gün içinde aşı’ uygulamasını başlattık. Randevu alın, aşınızı vakit kaybetmeden yapalım” ifadelerini kullandı.

OSB’lerde mobil aşı hizmeti başladı

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca, işçilerin aşılarını mobil aşı hizmetleri ile işyerlerinde yapılacağını açıklamasının ardından Organize Sanayi Bölgeleri’nde aşı çalışmaları başlatıldı.

İş kaybının önüne geçmek için Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca, işçilerin aşılarını fabrikalarında olacağını açıklamasının ardından Türkiye genelinde Halk Sağlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Mobil aşı çalışmalarına başladı. (İHA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu