Manşet

“Amaç, Engelleri Kaldırmak”

Engelliler Haftası Etkinlikleri Başladı

ADIYAMAN’DA ENGELLİLER HAFTASI KUTLANDI

Engellilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekmek, her insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini nakşederek, engellilerin yaşadığı hayata ve çevreye bakışı üzerinden empati kurarak, engelleri ortadan kaldırma bilinci oluşturmak için her yıl Mayıs ayında ‘Engelliler Haftası’ süresince çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu yıl da ilimizde, 10-16 Mayıs Engeliler Haftası nedeniyle düzenlenen kortej yürüyüşüyle engelliler haftası etkinliği başladı.

10-16 Mayıs Engeliler Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklerle ilgili bir açıklama yapan Adıyaman valisi Mahmut Çuhadar, amaçlarının engelli bireyler için tüm engelleri ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.

Her daim engellilerin yanında olduklarını söyleyen Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, “Engelliler Haftasında bundan sonrada birçok etkinlik düzenlenecek. Amacımız farkındalığı artırmak ve engelsiz bir yaşamdır hedefimiz. Kesinlikle hiçbir engeli olmadığı, özellikle zihinlerdeki engellerin olmadığı bir dünya hepimizin hedefidir.” dedi.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Belediye Başkan Vekili Şerif Ayaz, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt kurum müdürleri, STK temsilcileri, dernek başkanları, engelliler ve çok sayıda kişi düzenlenen kortej yürüyüşüne katıldı. Gölbaşı Caddesi Eskisaray Cami önünde başlayan Demokrasi Parkı önüne kadar yapılan kortej yürüyüşünde il protokolü engelli vatandaşların gününü kutladı.

Her daim engellilerin yanında olduklarını söyleyen Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, “Engelliler Haftasının başlangıcı münasebetiyle kortej tertip ettik. Engelli vatandaşlarımızla yürüdükten sonra Demokrasi Parkında da küçük bir etkinliğimiz oldu. Engelliler Haftasında bundan sonrada birçok etkinlik düzenlenecek. Amacımız farkındalığı artırmak ve engelsiz bir yaşamdır hedefimiz. Kesinlikle hiçbir engeli olmadığı, özellikle zihinlerdeki engellerin olmadığı bir dünya hepimizin hedefidir. Çünkü engelli kardeşlerimiz sadece evlerinde değil, toplumumuzun her yerinde, her alanında faaliyet gösterip emek harcayan arkadaşlarımızdır. Engellerin olmadığı bir dünya temenni ediyorum” diye konuştu.

Haber: Mustafa Kavak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu