Manşet

AKEDAŞ’tan Öğrencilere Enerji Verimliliği

AKEDAŞ’TAN ÖĞRENCİLERE ENERJİ VERİMLİLİĞİ AŞISI

Sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde AKEDAŞ tarafından düzenlenen programlarla öğrenciler, enerjiyi verimli kullanma konusunda bilgilendirildi.

Bu yıl 9-15 Ocak tarihlerinde kutlanan Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla AKEDAŞ tarafından enerji israfının önüne geçilmesi konusunda farkındalık oluşturmak adına bir dizi etkinlik düzenlendi. Gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde ilkokul öğrencileriyle bir araya gelen AKEDAŞ yetkilileri, enerjiyi verimli kullanmanın püf noktaları hakkında bilgiler verdi.

Adıyaman’da Borsa İstanbul İlkokulu, Kahramanmaraş’ta Hasan Balcı İlkokulu ve Elbistan’da İstiklal İlkokulu’nda düzenlenen etkinliklere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilerin Enerji Verimliliği Haftası ile ilgili tasarladıkları görseller ve okudukları şiirlerle etkinliklerde renkli görüntüler ortaya çıktı.

AKEDAŞ’TAN ÖĞRENCİLERE ENERJİ VERİMLİLİĞİ AŞISI

Elbistan İstiklal İlkokulu’nda gerçekleştirilen etkinliğe katılan Elbistan Milli Eğitim Şube Müdürü Hacı Ahmet Geçen, enerji verimliliği ile ilgili gerçekleştirilen seminer çalışması ile ilgili memnuniyetini dile getirirken, firma yetkililerine bu anlamlı etkinlik için teşekkür etti.

AKEDAŞ’tan yapılan açıklamada ise “Enerji tasarrufu konusunda bilinçli nesiller yetiştiren ülkelerin, bir adım öne çıkacağı bir küresel iklimden geçiyoruz. Geleceğin mimarı çocuklarımıza, geleceği şekillendirecek en önemli kaynak olan enerjinin verimli kullanılmasının önemini aşılamak için yola çıktık. Bu çerçevede önümüzdeki süreçte de sosyal sorumluluk projelerimize ara vermeden devam edeceğiz” denildi. (İHA)

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu