Manşet

20 İlin Valisi Değişti

Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de 

Kararnameye göre, 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, 9 ile yeni vali atandı. Kararnamede 2016-2017 yıllarında Adıyaman Valisi olarak görev yapan Abdullah Erin ile 2001-2004 yılları arasında Adıyaman’da Gölbaş kaymakamı olarak görev yapan, Numan Hatipoğlu da yer alıyor. Erin Mülkiye Başmüfettişi olurken, Hatipoğlu Tokat valisi olarak görev aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla ‘Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi’ Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameye göre, 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, 9 ile yeni vali atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla ‘Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi’ Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni kararname ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güren Yiğitbaşı Afyonkarahisar’a, İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne’ye, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili Erkan Kılıç Bolu’ya, Teftiş Kurulu Başkanı Turan Ergün Uşak’a, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan Bartın’a, Çankaya Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara Kırşehir’e, Mülkiye Başmüfettişi Birol Ekici Kırklareli’ye, Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç Niğde’ye, 2001-2004 yılları arasında Adıyaman’da Gölbaş kaymakamı olarak görev yapan, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu Tokat’a, Mülkiye Müfettişi Tuncay Akkoyun ise Karaman’a vali oldu.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, 14.06.2016 – 03.07.2017 tarihleri arasında Adıyaman Valisi olarak görev yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bartın Valisi Sinan Güner, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ve Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, mülkiye başmüfettişliği görevine getirildi.

Mersin Valisi Ali İhsan Su Diyarbakır Valiliğine, Malatya Valisi Aydın Baruş Isparta Valiliğine, Edirne Valisi Ekrem Canalp Batman Valiliğine, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Kayseri Valiliğine, Batman Valisi Hulusi Şahin Malatya Valiliğine, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Sivas Valiliğine, Sivas Valisi Salih Ayhan Şanlıurfa Valiliğine, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan Mersin Valiliğine, Kırklareli Valisi Osman Bilgin Şırnak Valiliğine, Tokat Valisi Ozan Balcı ise Van Valiliğine atandı.

Kararname ile vekâleten görev yapan İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Volkan Barış Göçmez asaleten atandı.

Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine Kırşehir Valisi İbrahim Akın, İller İdaresi Genel Müdürlüğü görevine ise Mülkiye Müfettişi Selçuk Aslan getirildi.(İHA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu