Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

‘Töre’ Oyununa Yoğun İlgi

30 Nisan 2015 Perşembe, 11:17

‘Töre’ Oyununa Yoğun İlgi

 

Adıyaman Belediyesi’nin organizesiyle kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında tertip edilen “Töre” adlı tiyatro oyunu, sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Tiyatro severler tarafından büyük bir beğeniyle izlenen “Töre”, Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda sahnelendi. Kültür sanat dostlarının yoğun katılımı ile gerçekleştirilen etkinliği, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu da izledi. Turgut Özakman’ın yazdığı, Murat Atak’ın yönettiği oyun, Konya Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye konuldu.

Türk tiyatrosunun klasikleri arasında yerini alan oyunda, bir kan davası içinde filizlenen aşk öyküsü anlatıldı. Kan davasının mağdur ettiği kadınların hikâyesini izlerken gözyaşına boğulan seyirciler, hem sevinci hem de hüznü aynı anda yaşadılar.

Ölüme karşın yaşamı savunmayı seçen 8 kadının varoluş öyküsünün anlatıldığı oyunda, kocalarını toprağa gömmüş, sonrasında da aşkı, hayatı, sevdayı unutmuş, ellerinde silahla dolaşan kadınların yaşamından kesitler sunuldu.

Program sonunda sahneye çıkan Başkan Kutlu, “Töre” adlı oyunda çok anlamlı mesajların yer aldığını ve büyük bir beğeni ile izlediğini ifade ederek, performansından dolayı oyunculara ve Konya Devlet Tiyatrosu’na ayrı ayrı teşekkür etti. Oyuncular da Başkan Kutlu’ya Konya Devlet Tiyatrosu adına içinde kültür eserlerinin yer aldığı bir çanta hediye ettiler.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz