Kültür - Sanat

Sanko Sanat Galerisi’nde Sergi Açılışı

Sanko Sanat Galerisi’nde Sergi Açılışı

 

Çalışmalarında Lekesel, Renkçi Ve Dışavurumcu Bir Üslup Kullanan Ressam Hüseyin Yıldırım, Sanko Sanat Galerisi’nde Sergi Açtı.

Ressam Hüseyin Yıldırım,  Sanko Sanat Galerisi’nde kişisel resim sergisi açtı.

Sanatçının 29 eserinin yer aldığı serginin açılışı, Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Aykanat, Sanko Sanat Galerisi Yürütme Kurulu Üyesi ve Sanko Tekstil Yönetim Kurulu Asistanı Murat Köylüoğlu, Sanko Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyesi Aslı Özen ve sanatseverlerin katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Yıllardır leke usulüyle, renk ağırlıklı doğal soyutlamalar üzerine çalıştığını belirten Sanatçı Hüseyin Yıldırım, bugün sanatseverlerle buluşan dördüncü kişisel sergisinde 2013-2014 yılı çalışmaları dahil 29 eserinin yer aldığını ifade etti.

Tuval üzerine yağlıboya resim yaptığını, deniz konulu peyzaj soyutlamaları çalıştığını anlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

“Her zaman rengin büyüsünün peşinde koştum. Hala da koşmaya devam ediyorum. Bu sergimde yer alan resimlerimde de renklilik, dışavurumcu bir tarzda devam ediyor. Konum ise deniz peyzajları. Önümüzdeki yıllarda da bu konsepti sürdürmeyi düşünüyorum. Yeni projelerim var. Yeni teknikler geliştiriyorum, daha da zenginleştiriyorum.’’

Sanatçıyı tebrik eden Kaymakam Selami Aydın da konuşmasında, sanatın ne kadar canlı tutulursa gelecek nesillere miras bırakma adına o kadar önemli olduğunu, bunun da sanatçıya verilen değerden geçtiğini söyledi.

 

Sanatçı

1972 yılında Anamur’da doğan Yıldırım, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu.

Bugüne kadar 20’den fazla ulusal yarışmalı sergide, sergileme aldı. Üç ödül kazandı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Anıtkabir, bazı banka ve özel koleksiyonlarda resimleri bulunan sanatçının, çalışmalarında lekesel, renkçi ve dışavurumcu bir üslup dikkati çekiyor.

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği Üyesi olan Hüseyin Yıldırım, halen Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi’nde ve kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Eskişehir Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Sanat Galerisi ve Sanko Sanat Galerisi’nde kişisel sergiler açan ressam Hüseyin Yıldırım, 1995-2014 yılları arasında İstanbul, Adana, Ankara, Nevşehir ve Çorlu’da birçok seçme yarışmalı sergiler ve karma sergilerin yanı sıra, uluslararası sergilere katıldı.

Sanatçı Yıldırım, 1996 yılında Anıtkabir Derneği tarafından düzenlenen ‘’Ulusal Cumhuriyetimiz ve Atatürk’’ konulu resim yarışmasında 3’üncülük ödülü aldı. Ayrıca, Gaziantep Öğretmenevi’nin kültür etkinlikleri kapsamında yapılan resim yarışmasında 3’üncülük ve Eskişehir’de düzenlenen ‘’Yunus Emre Resim Yarışması’’nda mansiyon ödülü bulunuyor.

Yıldırım’ın, Sanko Park Alışveriş Merkezi 3’üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi’nde açılan sergisi, 6 Mart’a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu