Kültür - Sanat

‘Gökkuşağının Altında’ Oyunu Sahnelendi

 ‘Gökkuşağının Altında’ Oyunu Sahnelendi

 

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği “Gökkuşağının Altında” adlı çocuk oyunu Adıyaman’da perdelerini açtı.

TPAO Konferans Salonu’nda sahnelenen “Gökkuşağının Altında” adlı tiyatro oyununa yoğun ilgi gösterildi. Çocuklara yönelik sergilenen tiyatro oyunu, yoğun istek üzerine günde 2 seans olmak üzere 2 gün sahnelendi. Diyarbakır Devlet Tiyatrosu tarafından kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında sahnelenen oyunu izleyen minik tiyatro severler, keyifli dakikalar geçirdi.

İzleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği oyunda, gökkuşağı kumpanyasında çalışmakta olan palyaço, sihirbaz, balerin ve müzisyen, kendi alanlarında yetenekli oldukları halde çekemezlik sonucu birbirlerine yaptıkları şakalar yüzünden hemen her gösteride rezil olurlar.

Aslında onları seven ancak bu duruma artık dayanamayan tiyatronun patronu Dodo, bir ders vermek amacıyla, sanatçı ahlakı üstüne bir konuşma yaparak hepsini tiyatrodan kovar. Kendilerine duydukları güvenle çalışabilecekleri başka bir tiyatro bulmaya çabalayan ve sonuçta hayal kırıklığına uğrayan dörtlü başka işlerde de şansını dener ancak başarısız olur. Geçen bu süre içinde birbirlerine yanlış davranmış olduklarını, arkadaşlığın ve paylaşmanın önemini kavrayan Palyaço, Sihirbaz, Balerin ve Müzisyen sokakta oynamak üzere bir gösteri hazırlamaya karar verirler. Gösterinin olduğu gün eski patronları Dodo yanlarına gelerek bir şeylerin farkına varmış olduklarına sevindiğini, onları tiyatrodan kovarken ki amacının da bu olduğunu ve eğer isterlerse eski işlerine dönebileceklerini söyler.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu