Köşe Yazıları

ZEMZEMİN YENİ SIRLARI

 

ZEMZEMİN YENİ SIRLARI

Genç Beyin Dergisinde okuduğum zemzemin ilahi sırlarını on yıl kadar önceki 22 Kasım 2007 tarihli yazımda siz değerli okurlarla paylaşmıştım. Yakında idrak edeceğimiz Kurban Bayramından sonra dönüşte getirecekleri en kıymetli hediye olan zemzemin yeni ortaya çıkan mucize niteliğindeki diğer sırlarını ise Ankara’daki bir yakınımın beş yıl kadar önce gönderdiği mail’inden öğrenmiştim. Okudukça “Allah’ın işine bak!” demekten kendimizi alıkoyamayacağımız maili aşağıda paylaşıyor ve tüm okuyucuların “zemzemli” bayramını şimdiden kutluyorum:

Japon ve Alman bilim adamları da Zemzem suyunun sırlarını, ilk kez bir belgesele açıkladılar. Çekilen bir fotoğraf sizleri de hayrete düşürecek. Zemzem suyu çan sesiyle kararıyor, ezan ya da Kur’an okunduğunda ise berraklaşıyor. Çölün ortasında 4 bin yıldır bozulmadan, kirlenmeden, yosun tutmadan akan mukaddes su, her sene hac ve umre için gelen milyonlarca Müslümanı besliyor. TRT televizyonu da cennetten geldiğine inanılan zemzem suyunu belgesel yaptı. Çekimler sırasında uzun yıllardır zemzem suyu ve kristalleri üzerinde araştırma yürüten Müslüman olmayan bilim adamları kaynağın sırlarına mazhar oldu. Alman bilim adamı Dr. Knut Pfeiffer, onlardan biri… Ren Nehrinin suyundan içen kişinin enerjisinin azaldığını belirleyen Dr. Pfeiffer, zemzem üzerine yaptığı deney sonucunda kişinin zemzem suyundan içtikten 35 dakika sonra rahatladığını belgeledi.

BİR BARDAĞI BİR KOVA SUYU TEMİZLİYOR

Araştırmasını derinleştiren Alman doktor çok şaşırdığı bir nokta daha tespit etti.  Bu durum için Pfeiffer, “Su her şart atlında değişmiyor ama değiştiriyor” diyor. Alman bilim adamı şunları anlatıyor: “Çok acayip bir deney yaptım. Bir damla zemzem suyuna yüz damla normal su karıştırdım. Sonuçta gördüm ki suyun hepsi zemzeme dönüşmüş. Sonra bir damla zemzeme bin damla normal su karıştırdım. Ve yine gördüm ki hepsi zemzeme dönüşmüş. Bunun sebebi nedir, neden? Zemzemde öyle bir enerji var ki başkasını değiştirir ama kendi değişmez.

SESLER ZEMZEM SUYUNU DEĞİŞTİRİYOR

Araştırmalara göre, zemzem ilk çıktığı yerdeki sıcaklığı 37 derece. Ne niyetle içilirse o derde deva olan ve 66 adı bulunan Zemzem suyu, sesler karşısında farklı şekillere dönüşüyor. Bunu ispatlayan ise Japon bilim adamı Dr. Masura Emoto. Zemzem kristallerini ilk defa mikroskop ortamında inceleyen Dr. Emoto, suyu değişik ses frekanslarına maruz bıraktı.

ÇAN SESİNDE KARARIYOR, KURAN’DA PARLAKLAŞIYOR

Suyun moleküler (kristal) düzeninin değişen frekanslara göre farklılaştığını gören Japon bilim adamı, zemzemin çan sesinde kristallerinin karardığını, Kur’an-ı Kerim ve ezan sesinde ise parlaklaştığını ve netleştiğini belirledi. İncelemede her bir kristalin, Kâbe-i Muazzama’ya benzeyen bir doku oluşturduğu tespit edildi.
Zemzem üzerine kaleme aldığı kitabı Japonya’da en çok satanlar arasına giren Dr. Emoto’ya göre zemzem, fiziksel ve kimyasal özellikleri bakımından yeryüzündeki bütün sulardan farklı. Dr. Emoto, “Zemzem, çevresinde cereyan eden bütün değişimleri hafızasına alıyor. Yapısı çok farklı… Bu, onu dünyadaki diğer elementlerin efendisi yapıyor. Müslümanların niçin hastaları tedavi etmek ümidiyle Kur’an-ı Kerimden sûreler okuyup, suya üflediğini daha iyi anlıyorum” diyor.

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ RAPORU

Dünya Sağlık Örgütünün raporlarına göre, zemzem en içilebilir ve sağlıklı sulardan biri. Amerika’da yapılan test sonuçlarında, dünyada içinde mikroorganizma ve bakteri barındırmayan tek suyun zemzem olduğu ortaya çıkmıştı. Avrupa’da yapılan laboratuar çalışmalarında ise mikrobik hastalıklara karşı etkili olan zemzemin diğer sulara nazaran çok daha az kükürt taşıdığı, bunun yanı sıra daha fazla mineral barındırdığı ve fazlasıyla besleyici olduğu belirlendi.”

Mail burada bitiyor…

Müslüman olmayan bilim adamlarının önünde diz çöktüğü Yüce Allah’ın mucizelerine inanmayan veya inanmak istemeyen bazı Müslümanlar(!) bu sırları nasıl açıklar acaba?

 

NOT:  Malazgirt Mahallesi 3. Çevre Yolu cephesinde üst katı ile birlikte Çamlıca Salon adlı 700 kişilik düğün salonunu hizmete açan ASR Radyosu sahibi Muhsin Çelikten; 05.09.2016 tarihli “Terörle Mücadele” başlıklı köşe yazımızdaki naçizane önerimiz üzerine yoksullar için gündüzleri de sembolik ücretle hizmet vereceklerini, personeline eğitim verilmesi için ise Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğünden talepte bulunacaklarını ifade etti. Duyarlılığından dolayı teşekkür ediyor, ilimizde mevcut huzur ortamının sürdürülebilmesi için gecelerini gündüzlerine katan Valimiz Abdullah Erin ile İl Emniyet Müdürümüz Fikret Salmaner ve personelinin bu talebe olumlu yaklaşacaklarına inanıyorum. Dileğimiz bu tür taleplerin çoğalması…

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu