Köşe Yazıları

Yoğun gündemimiz sürüyor

Editör’den…

 

Yoğun gündemimiz sürüyor

 

Yeni bir haftaya yoğun gündemle devam ediyoruz. Cuma günü ilimizi ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun yoğun programından kalan haberler bugüne de sarktı.

Gazetemizin bugünkü manşetinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni var. İstiklal Savaşından çıkan bir milletin yeniden dirilişinin sembolü sayılan Cumhuriyet Bayramı, bütün yurtta olduğu gibi ilimizde de kutlandı ve bütün törenlerde de 15 Temmuz darbe ve işgal girişimine karşı koyan milletin yeni bir İstiklal mücadelesinden alnının akıyla çıktığına dikkat çekildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ilimizde yapılan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılışı sürmanşetimizde kendisine yer buldu. TOBB’un bu önemli yaptırımına bizim özensizliğimiz dce bir başka haberimizde yer aldı.

İçişleri Bakanlığının son kararnamesiyle Adıyaman Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Metin Alper’in göreve başlaması da sürmanşetimizde yer alan bir diğer haber. Güne Bakış Gazetesi olarak, sayın Alper’e görevinde başarılar diliyoruz.

Gönüllü gençlerin üç yıldır başarıyla devam ettirdiği yardım çalışmasının özünü “Paylaşmak en büyük mutluluktur” ilkesi oluşturmuş. Gençleri tebrik ediyoruz.

Bir başka ilgi çekici haberimiz, Kinoa bitkisiyle ilgili.

Bir kilo Kinoa bitkisi, 10 kilo ete eşdeğer görülüyor. Sadece bu değil, Astronot gıdası olarak bilinen ve önemli bir gelir kaynağı olan kinoa, artık Adıyaman çiftçisi için alternatif bir ürün.

Güzel haberlerde buluşmak dileğiyle, mutlu bir hafta diliyoruz…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu