26 Aralık 2016 Pazartesi, 08:08
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi gunebakisnet@hotmail.com Tüm Yazılar

Yara varsa merhem de vardır!

Editör’den

 

Yara varsa merhem de vardır!

 

Dünyanın dört bir yanında zulüm sürüyor, zalimler insanlara zulmediyor, acı ve gözyaşı bırakıyor. İnsanlar ölüyor bir hiç yerine, yaralanan, sakat kalanların yanında bir köşede boynu bükük yetimler, dul kadınlar da acı çekiyor.

Zalimin olduğu yerde mazlumun olması kaçınılmaz hale geliyor ve neredeyse her coğrafya da zalimler cirit atıyor, özellikle de bölgemizde…

Yeni bir haftaya, yaraya merhem olan güzel insanların haberleriyle başlıyoruz.

Bugüne kadar görüldüğü gibi, bugün de dünyanın neresinde olursa olsun, mazluma kucak açan, yaraları saran, acılarına ortak olan güzel insanlar çıkıyor, çıkmaya da devam edecek. Eğer o insanlar da olmazsa, halimiz yaman olur…

***

Gazetemizin manşetinin hemen altında Bağdere yolunun içler acısı hali var. Bir köy yolu için bile kötü olan yol, bin 400 öğrencinin eğitim gördüğü iki önemli lisemizin de güzergahında.

Altınşehir ve Bilgi Anadolu Lisesi öğrencileri, bu yolun yapılmasını, kaldırımının unutulmamasını istiyor ve tabii bir de şehir içi ulaşımın, buraya da ulaşmasını bekliyorlar. Çok şey değil de, bir etkili ve yetkilinin bunu dert edinmesi gerekiyor.

***

Adıyaman isminin nereden geldiği sorusu sorulduğunda, verilen cevap içerisinde “Yedi Kardeş” ismi de geçer…

Cumhuriyet Kapalı Spor Salonunun hemen arkasında bulunan ve kaderine terk edilen türbede iskelet ortaya çıkmış. Bu türbenin, Adıyaman’ın “Yaman” ismine layık bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor.

Yürek ferahlatan haberlerde buluşmak dileğiyle…

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz