Köşe Yazıları

Verdiğinizi Alırsınız…

Her şey ve herkes görünmez iplerle birbirine bağlıdır…
Bir satış görevlisine öfkelenmeniz ile birkaç saat sonra komşunuzdan köpeğinizin havlamasıyla ilgili bir şikayet telefonu almanız arasında bağ kurmazsınız.
Öğle yemeğinde buluştuğunuz arkadaşınızla ortak bir arkadaşınızı çekiştirdikten sonra işyerinde önemli bir müşterinizle sorun yaşamanız arasında bağ kurmazsınız.
Akşam yemeğinde haberlerdeki bir şeyle ilgili olumsuz konuşmanız ile gece mide ağrısından uyuyamamanız arasında bağ kurmazsınız.
Sokakta yere bir şey düşüren bir insana yardım etmek için durmanız ile on dakika sonra market kapısının önünde park yeri bulmanız arasında bağ kurmazsınız.
Akşam çocuğunuzun ödevine seve seve yardım etmeniz ile ertesi gün vergi iadesinin beklediğinizden fazla gelmesi arasında bağ kurmazsınız.
Bir arkadaşınıza iyilik etmeniz ile aynı hafta patronunuzun dinlenmeniz için fazladan izin vermesi  arasında bağ kurmazsınız.
Oysa hayatınızın her anında VERDİĞİNİZİ GERİ ALIRSINIZ.
Siz arada bir bağ kursanız da kurmasanız da…

Hal böyle iken; bizlerde şu güzel ayın son günlerin yaklaşıyoruz artık. İnşallah bütün sene yiyeceğimiz nimetler için vücudumuz dinlenmiş, onarılmış bir nevi yenilenmiş oldu, bazen sevdiklerimizle bazen de belki de hiç tanımadığımız insanlarla yaptığımız iftarlar, eksilmemeyi, aksine artıp çoğaldığını gösterdi bize. Sadaka, zekât, adı ne olursa olsun malımızın içindeki yoksulun hakkı olanı, sahiplerine verme huzuru kapladı her yanımızı.

Yaptıklarımız, hissettiklerimiz, dağıtıklarımız, konuştuklarımız yani kısacası VERDİKLRİMİZİ FAZLASIYLA ALACAĞIMIZ bu güzel günlerin hakkını verebilmek ümidiyle….

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu