Köşe Yazıları

Vatandaş Kutlu, Başkan Kutlu’ya Kaç Puan Verdi?

Vatandaş Kutlu, Başkan Kutlu’ya Kaç Puan Verdi?

 

Merkezi Malatya’da bulunan Vuslat TV’nin Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ile yaptığı Medya Analiz adlı program çekimine, Ökkeş Cerit’in moderatörlüğünde Yazar Suat Tekin ve anılan TV’nin Adıyaman İl Temsilcisi Hüseyin Türkoğlu ile birlikte katıldık.

İki dönem milletvekilliğinde olduğu gibi belediye başkanlığında da “karnından konuşmayan” Başkan Kutlu’yu bu kez daha da “dobra” gördüğümü söyleyebilirim.

Program ekibi olarak gündeme getirdiğimiz aşağıdaki bir kısım konular ile diğer açıklamaları 20 Ekim 2016 Perşembe günü 20.40-22.00 saatleri arasında Vuslat TV’de birlikte izleyebileceğiz inşallah.

İşte konular:

Kahta-Adıyaman arası dolmuş seferleri düşünülmüyor mu?

-30 Mart 2014 seçimleri öncesinde taahhüt ettiğiniz açık internetin akibeti ne oldu?

-Vatandaşların can güvenliğinin korunması amacıyla İç İşleri Bakanlığınca Adıyaman’da da yasaklanan sokak düğünleri yerine yoksul vatandaşların da sevinçlerini paylaşmalarına imkan vermek için belediye olarak alternatif sosyal tedbirler niçin alamadınız?

-Örneğin 5 kişinin yapacağı işe 7 kişinin görevlendirilmesi olarak tanımlanabilecek “gizli işsizlik” belediyede var mı? Varsa personelden yüzde kaçının fazladan veya hak etmeden maaş aldığını düşünüyorsunuz?

-Personel arasındaki FETÖ soruşturmalarının akibeti ne oldu?

-Belediyeden hizmet alan vatandaşların memnuniyet araştırması yapılıyor mu, bu konuda sayısal veri var mı?

-Belediyenin borcu azaldı mı?

Eski Besni Caddesi devamı Abo Paşa Deresi üzerinde yapılmasını planladığınız köprü veya menfezin bir hayırsever vatandaş tarafından üstlenilmesine karşın, arazi kamulaştırma işlemlerinin hala daha bir yıldan beri arazi sahiplerinin insafına bırakılması kamu yararı ile ne derece bağdaşıyor?

-Atatürk Bulvarı’nda alt geçit yapılması planlananan kavşaklar hangileri?

-Adliye Sarayı yanında mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğüne ait içerisinde “Nuh Nebi’den(!) kalma” 10 adet lojmanın bulunduğu 3000 m2’lik arsanın Belediye’ce park yapılması talebi, Milletin malını milletten esirgercesine” takılan “bürokrasi canavarı”na karşı ne yaptınız?(Bu kurumsal şovenizme Valimiz Abdullah Erin’in artık el koyması gerektiğine inandığımı da şimdi yeri gelmişken belirtiyorum.)

Su kesintisini yaz mevsimlerinde en az beş yıl daha çekmek zorunda kalacak mıyız?

İmar planı yapımı niçin gecikti? Mimar Sinan Parkı gibi büyük parklar başka yerlerde de ihdas edilemez mi?

Vatandaş Hüsrev Kutlu, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun çalışma karnesine 100 üzerinden kaç puan veriyor?

Ha… Televizyonun Frekans 12641, Sembol 30000, FEC:2/3. Polar:h üzerinden uydudan ve internette Canlı TV’den izlenebileceğini de bu arada belirtmiş olalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu